Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Kolejny start Moniki Skinder. W Norwegii rywalizuje w młodzieżowym czempionacie globu

W niedzielę (20.02) zakończyły się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, w których debiutowała Monika Skinder. 20 - letnia zawodniczka MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która jeszcze w poprzednim sezonie była juniorką, jako jedyny zawodnik z Lubelszczyzny reprezentowała Polskę w Igrzyskach.
Kolejny start Moniki Skinder. W Norwegii rywalizuje w młodzieżowym czempionacie globu

Monika swój udział na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zaczęła od 42. miejsca w sprincie techniką dowolną. Kolejny start to bieg na 10 km stylem klasycznym, który zakończyła na 49.lokacie. Wielkie nadzieje środowiska sportowego upatrywane były w team sprincie z Izabelą Marcisz, które ostatecznie skalsyfikowane zostały na 9 miejscu. Wynik ten został doceniony i zauważony przez Polski Związek Narciarski ponieważ był to najwyższy rezultat sportowy uzyskany przez zawodników biegów narciarskich w Pekinie. Co istotne na wyniki Moniki Skinder wpłynąć mogło osłabienie organizmu ze względu na przebytą wcześniej chorobę.

POSŁUCHAJ

Z IO z Pekinu Monika Skinder udała się na 45. edycję Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym do Norwegii Dzisiaj (24.02) o godz. 13.15 Monika Skinder w kategorii młodzieżowców zmierzyła się w biegu klasycznym na 10km.
POSŁUCHAJ


Waldemar Kołcun podkreślił, że Monika Skinder jest utalentowaną zawodniczką i dwukrotną medalistką Mistrzostw Świata. Jej talent i zdobyte doświadczenie dają jej spore szanse na zdobycie medalu.

POSŁUCHAJ


Monika Skinder po zakończonych IO potrzebuje czasu na regenerację, jednak nie ma go zbyt dużo, bo za trzy dni czeka ją sprint w stylu dowolnym. Z Norwegii reprezentantka Tomaszowa Lubelskiego uda się na zawody Pucharu Świata do Finlandii. Tam nasza zawodniczka, reprezentująca nasz region ma szanse znaleźć się gronie najlepszej trzydziestki.
POSŁUCHAJ


Najbliższymi zawodami, które odbędą się w naszym kraju i weźmie w nich udział Monika Skinder będą Mistrzostwa Polski. W tych zmaganiach zaprezentują się także narciarze MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, którzy mają spore szansę medalowe w biegach sztafetowych. Natomiast Monika Skinder powalczy o medal w biegach indywidualnych. Waldemar Kołcun pokreślił, że dla zawodników z Tomaszowa Lubelskiego udział w tak prestiżowej randze zawodów na czele z Moniką Skinder to wielki zaszczyt.
POSŁUCHAJ

Monice Skinder życzymy dużo powodzenia w zbliżających się startach, a reprezentantom MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski serdecznie gratulujemy, bo w ubiegłym tygodniu (w dn.15-19.02)podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2022 zdobyli aż 11 medali (4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa