Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Monika Skinder Mistrzostwa Świat Lygne

Już wynik na 10 km klasykiem wskazywał, że po przebytej chorobie (Covid-19) i problemach z optymalna formą na Zimowych Igrzyskach w Pekinie Monika Skinder wraca do swojej normalnej dyspozycji . Naszej mistrzyni sprintu tym razem nie przeszkadzało to, że sprint podczas Mistrzostw Świata U-23 rozgrywany jest techniką dowolną. Warto dodać, ze ostatnio jej wyniki w klasyku były lepsze, ale zanim poszła do kadr zawsze była lepsza w stylu dowolnym. Po spokojnej rundzie kwalifikacyjnej (19 miejsce) Monika Skinder pewnie po mocnych biegach (najlepsze czasy biegów w ćwierćfinale i półfinale) wygrywa ćwierćfinał i półfinał wchodząc do Finału, co można uznać za wielki wyczyn. Już na długo przed finiszem wiadomo było, że medal będzie, a ostatecznie skończyło się srebrnym medalem . Monika uległa Szwedce HANSSON Moa o 0,5 sekundy, ale jednocześnie pokonała na milimetry Rosjankę Nataliye MEKRYUKOVĄ.

Monika Skinder MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski bardzo dobrze zaprezentowała się podczas pierwszego startu na Mistrzostwach Świat Juniorów U-23. Nasza zawodniczka w tym sezonie przeszła z kategorii U-18 do U-23 w Polsce kategorii nazywanej młodzieżowcem i był to jej debiut w tej kategorii podczas Mistrzostw Świata. W swoim debiucie w biegu na 10 km stylem klasycznym zajęła 11 miejsce. Nasza zawodniczka zaczęła ten bieg trochę wolnie,  bo na 3km zajmował 20 miejsce, a na 8 km 14 miejsce, aby na ostatnich 2 kilometrach przyśpieszyć i ostatecznie zająć 11 miejsce z dobrymi FIS punktami. – 67,60. Świadczy ten wynik o tym, że zawodniczka po przebytej chorobie odzyskuje siły. Przypomnijmy, że Monika Skinder startując w Igrzyskach po patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w Team Sprincie zajęła wspólnie z Izą Marcisz zajęła 9 miejsce, co było najlepszym osiągnięciem biegaczy podczas XXIV ZIO. W biegach indywidualnych zajęła w sprincie techniką dowolną 42 miejsce, a w biegu na 10 km klasykiem wywalczyła 49 miejsce.

Monika Skinder i jej wyniki jako juniorki przechodzą do historii Polskiego Związku Narciarskiego, bo jako pierwsza i na razie jedyna zdobywała medale w kategorii juniorka w Mistrzostwach Świata. W 2019 roku w Lahti zdobywała srebrny medal w sprincie techniką klasyczną , następnie po dwu latach jeszcze jako juniorka zdobyła złoty medal w Vuokatti również w sprincie techniką klasyczną. Dodajmy do tego historyczny dla narciarstwa biegowego pierwszy złoty medal w sprincie podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży (EYOF) w Sarajewie i brązowy w biegu na 7,5 km stylem klasycznym. W tym okresie zdobyła jako juniorka pięć tytułów Mistrzyni Polski Seniorek w sprincie. Szósty tytuł w tym roku zdobyła jako młodzieżowiec.