Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Za nami turniej szachowy ph. „Wilczym Tropem”, który odbył się w Zamościu

W Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu w sobotę (05.03) odbył się turniej szachowy pn. „Wilczym Tropem”.
Za nami turniej szachowy ph. „Wilczym Tropem”, który odbył się w Zamościu

Celem wydarzenia była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych, a patronat honorowy nad turniejem objął Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy.

POSŁUCHAJ

Przybyłych na wydarzenie uczestników serdecznie powitał Paweł Krasuski.


POSŁUCHAJ

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo wzięli w nim udział: dzieci, młodzież i dorośli.


POSŁUCHAJ

Turniej został podzielony na kategorie wiekowe, bo na dzieci ze szkół podstawowych, młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz seniorów, a skąd gościliśmy szachistów?

POSŁUCHAJ

W tym wydarzeniu wzięło udział wielu zawodników, w tym dzieci i młodzież, którzy uczęszczają na zajęcia szachowe do Młodzieżowego Domu Kultury, a tajników gry uczą się pod okiem Andrzeja Czochry.
POSŁUCHAJ

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się systematycznie, a co jest fascynującego w tej sztuce gry?

POSŁUCHAJ

Andrzej Czochra dodał, że uczestnikom wydarzenia wręczono okazałe: nagrody, statuetki, medale i dyplomy.

POSŁUCHAJ

Kolejnym wydarzeniem szachowym będzie turniej charytatywny dla uchodźców z Ukrainy, który odbędzie się w sobotę (19.03) o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

POSŁUCHAJ

Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi była wystawa ph. Sierżant Józef Franczak ps. „Laluś”, którą można oglądać bezpłatnie w holu korytarza 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Warto dodać, że w Zamościu w najbliższym czasie zorganizowany zostanie cykl turniejów pn. „Zamojskie Memoriały Szachowe”. W sobotę (26.03) turniej poświęcony będzie wybitnemu szachiście Marianowi Balickiemu.

POSŁUCHAJ

Turniej szachowy pn. „Wilczym Tropem” miał charakter patriotyczny, ale mimo wszystko najlepszym graczom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”