Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Lekkoatleci zamojskiego Agrosu przygotowują się do letniego sezonu

KS Agros Zamość to klub, który tworzy grono utalentowanych zawodników, którzy zdobywają medale rangi krajowej, europejskiej i światowej. Oczywiście o sukcesach nie można byłoby mówić, gdyby nie zaangażowanie zawodników oraz ich trenerów.
Lekkoatleci zamojskiego Agrosu przygotowują się do letniego sezonu

Agros słynie z wielkich osiągnięć sportowych licznego grona lekkoatletów, którzy klub reprezentują w wielu kategoriach wiekowych.POSŁUCHAJ


Na podziw i wielkie gratulacje zasługują juniorzy i juniorzy młodsi, a wielki talent sportowy prezentuje Martyna Seń, która podczas Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 m zdobyła najlepszy wynik w historii polskiego sportu.
POSŁUCHAJ

16-letnia Martyna Seń trenuje na obiektach zamojskiego OSiR pod okiem trenera Stanisława Namiotko. Prezes klubu Konrad Firek dodał, że Złoty medal zdobyty na MP nie był zaskoczeniem.

POSŁUCHAJ

Obok Martyny Seń świetną formą wykazali się inni wspaniali zwodnicy, którzy co dzień trenują pod okiem Stanisława Namiotko i Dariusza Kuzdry. Do tego grona należą : Amelia Kuźniarz, Adrian Lepionka, Anna Bibik i Aleksandra Tarnowska oraz Konga Staszczuk.


POSŁUCHAJ

W najbliższy piątek (18.03) rozpoczną się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w Belgradzie. Polskę reprezentować będzie 23-osobowa ekipa. Wśród naszych reprezentantów jest m.in. finalistka ubiegłorocznych halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 m przez płotki, która w Belgradzie wystąpi na płaskim dystansie 60 m Pia Skrzyszowska. W biegu na 60 m weźmie udział także liderka światowych tabel, Ewa Swoboda, a także Konrad Bukowiecki. Halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą sprzed pięciu lat z Belgradu, który w tym sezonie prezentuje doskonałą formę. Niestety w HMŚ nie wezmą udziału wicemistrz świata w skoku o tyczce, Piotr Lisek i brązowy medalista olimpijski w biegu na 800 m, Patryk Dobek. Nie zdołali oni podołać wymaganiom na halowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w dn. 5-6.03 w Toruniu. Obaj mieli możliwość wyjazdu do Belgradu na podstawie ubiegłorocznych wyników z sezonu letniego. Piotr Lisek zdobył w Toruniu złoto, ale wymaganej normy na HMŚ nie uzyskał. Z kolei Patryk Dobek przed rokiem był rewelacją halowego sezonu, bo zdobył w Toruniu złoto mistrzostw Europy. Jednak kilka miesięcy temu doznał kontuzji, co opóźniło jego przygotowania do kolejnego sezonu. W podobnej sytuacji do obu zawodników są również reprezentanci zamojskiego Agrosu, którzy także nie zdołali zakwalifikować się na HMŚ do Belgradu i nie będziemy mogli obejrzeć ich w telewizji. Jednak należy zauważyć, że na HMP w Toruniu dwa medale udało się uzyskać zawodnikom Agrosu. Bowiem Dominik Kopeć zdobył złoty medal, a Patryk Krupa wywalczył srebrny krążek. Wspaniałą kondycją na 60 m wykazali się także inni sportowcy: Monka Romaszko, Jakub Pyda oraz nowy zawodnik Agrosu Jakub Pietrusa. Konrad Firek poinformował, że wszyscy zawodnicy, którzy zaprezentowali się w na początku marca w HMP trenują pod okiem Andrzeja Gdańskiego.

POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że szanse podczas HMP na medal miała sztafeta 4x200 m, ale urazu podczas biegu doznał członek Kadry Narodowej Jakub Pietrusa.
POSŁUCHAJ


Zawodnicy Agrosu aktualnie przygotowują się do letniego sezonu i starów jakie zaplanowano na początek maja. Halowe mistrzostwa świata w Belgradzie odbędą się w dn. 18-20.03, a wszystkim reprezentantom Polski w zbliżających się startach życzymy dużo powodzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia