Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Krosno. Spacerowali z leśnikiem

W sobotę 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, we wszystkich nadleśnictwach w Polsce można było poznać tajniki lasu podczas spaceru z jego gospodarzem, czyli leśnikiem.
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Krosno. Spacerowali z leśnikiem

Autor: Archiwum nadleśnictw RDLP w Krośnie

Spotkanie z leśnikiem na terenie RDLP w Krośnie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu na terenie 26 nadleśnictw wzięły udział zarówno zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak również turyści, grupy rodzinne, harcerze oraz dzieci z dotkniętej wojną Ukrainy, które przebywają aktualnie na terenie niektórych nadleśnictw.

 

Sobotnie spotkanie w lesie dało możliwość odwiedzającym zapytać o to, jak wygląda praca w lesie, na czym polega zrównoważona gospodarka leśna, jak leśnicy chronią przyrodę czy skąd bierze się drewno na opał. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć budzącą się do życia wiosenną przyrodę, obejrzeć chronione gatunki roślin, a nawet nauczyć się rozpoznawania tropów zwierząt na śniegu, który jeszcze zalega w górskich nadleśnictwach. Odwiedzający las pytali nawet, jak przygotować się do górskiej wędrówki, jak chodzić po lesie, aby się nie zgubić i jednocześnie nauczyć się o nim jak najwięcej.

 

- W czasie naszego spaceru padało wiele pytań dotyczących lasu. Było to bardzo miłe bo świadczyło o zainteresowaniu uczestników. Na wszystkie starałam się odpowiadać podpierając się przykładami zaobserwowanymi w czasie wycieczki. Jednak najbardziej cieszyły uśmiechnięte buzie dzieci z Ukrainy. Jestem szczęśliwa, że choć na chwilę mogłam odciągnąć ich uwagę od smutnych przeżyć związanych z aktualną sytuacją w ich kraju – mówi Wioletta Flis z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

 

Wszystkie spotkania trwały minimum 1,5 godziny, a niektóre wymagały pokonania nawet 13 km. Na zakończenie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, konkursy przyrodnicze i upominki. Na szczęście humory i pogoda dopisała.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia