Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Lubaczów. Rekolekcje przy Monstrancji z Medjugorie

Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie rozpoczyna rekolekcje wielkopostne.
Lubaczów. Rekolekcje przy Monstrancji z Medjugorie

Potrwają one od 8 do 10 kwietnia. Jest to idealny moment, by uciec z prozy dnia codziennego i znaleźć ukojenie w modlitwie. W Lubaczowie jest już tradycją, że w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Ta forma modlitwy jest bardzo ważnym elementem rozpoczynającym tegoroczne rekolekcje wielkopostne podkreśla Proboszcz Parafii Konkatedralnej, Ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Tegorocznym rekolekcjom towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie, a także szczególne modlitwy o pokój na świecie.

POSŁUCHAJ

Zwieńczeniem rekolekcji będzie procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński, Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. Budzyńskiego