Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Przemyśl. „Kobiety Karpat Ukrainie”

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, w najbliższą sobotę, 23. kwietnia odbędzie się konferencja „Kobiety Karpat Ukrainie”.
Przemyśl. „Kobiety Karpat Ukrainie”

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:45 i podzielone będzie na trzy panele tematyczne: „Wsparcie Ukrainy przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej”, „Pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy oraz Wsparcie uczniów i młodzieży z Ukrainy w polskim systemie oświaty”. W każdym z nich wystąpią przedstawiciele Polski i Ukrainy. O szczegółach wydarzenia informuje, Poseł na Sejm RP, członek Stowarzyszenia „Kobiety Karpat", Teresa Pamuła:

POSŁUCHAJ

Stowarzyszenie „Kobiety Karpat" to organizacja, mająca na celu, podkreślenie roli kobiety w różnych sferach życia. Celem stowarzyszenia jest m.in. wspieranie działań prowadzonych na rzecz kobiet w życiu publicznym, w polityce i życiu gospodarczym, wspieranie działalności organizacji kobiecych oraz współpracy między społeczeństwami. Podczas konferencji zostanie opublikowany manifest członkiń stowarzyszenia w związku z toczącą się wojną na Ukrainie.

POSŁUCHAJ

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze