Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

IX Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami

IX edycja biegu wokół Twierdzy Zamość odbyła się w poniedziałek (02.05) w patriotyczne Święto Flagi ze startą i metą na zamojskim Rynku Wielkim.
IX Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami

Warto podkreślić, że pomysłodawcą Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość był Krzysztof Pszenniak, który niestety w przed dzień wydarzenia (01.05) zmarł z powodu choroby. Był On miłośnikiem sportu, a Jego pamięć, zaangażowanie i trud jaki włożył w organizację wydarzenia uczczono minutą ciszy. W biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów wzięły udział dzieci i młodzież. Na dystansie 300 metrów swoją kondycję miały okazje sprawdzić dziewczęta.

POSŁUCHAJ

W biegu głównym na dystansie czterech kilometrów wzięli udział biegacze z terenu całej Polski. Zwyciężczynią biegu w kategorii kobiet po raz kolejny została Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Zawodniczka jako żołnierz służy w 3 Batalionie Zmechanizowanym w Zamościu, dlatego w klasyfikacji służb mundurowych zajęła pierwsze miejsce. Należy dodać, że Aleksandra Jakubczak jest także trenerką bezpłatnych zajęć biegowych ph. „Biegam bo lubię". Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Biegu wokół Twierdzy Zamość licznie uczestniczyli członkowie grupy, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali linię mety.

POSŁUCHAJ

Grupa „BBL” jest zintegrowana, dlatego wszyscy aktywnie biorą udział w imprezach biegowych na terenie całego kraju. Aleksandra Jakubczak dodała, że jako trenerka uczestniczy w rożnego rodzaju zawodach biegowych, jednak stara się urozmaicać bieganie łącząc tę aktywność sportową z innymi dyscyplinami.

POSŁUCHAJ

Aleksandra Jakubczak przyznała, że nowością wprowadzoną od tego sezonu są zajęcia treningowe dedykowane do dzieci, które prowadzi trener zamojskiego KS Agros Wojciech Swatowski. Kiedy odbywają się zajęcia sportowe dla najmłodszych?

POSŁUCHAJ

W kategorii służb mundurowych obok Aleksandry Jakubczak stanęła zawodniczka z Zamościa, reprezentująca Straż Graniczną. Na bieg przybyła z mężem i dziećmi - synem i córką, którzy także wzięli udział w biegach dla najmłodszych. Biegaczka zdradziła, że stara się zachęcać dzieci do różnego rodzaju aktywności sportowych.

POSŁUCHAJ

W kategorii mężczyzn pierwszy linię mety na dystansie czterech kilometrów przekroczył biegacz pochodzący z Końskowoli.


 

POSŁUCHAJ

Drugi na linie mety wbiegł Radosław Gromek z Warszawy, który pochodzi z Zamościa, Z zawody biegacz jest nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego w kategorii nauczycieli stanął na podium zajmując pierwsze miejsce. W roku ubiegłym biegacz był zwycięzcą, a jak przyznał w tym roku konkurencja był silniejsza.

POSŁUCHAJ

Radosław Gromek zdradził ,że kolejnym startem jest patriotyczny bieg w stolicy.

POSŁUCHAJ

Wszyscy biegacze na linii mety otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali pucharami oraz atrakcyjnymi upominkami i nagrodami finansowymi.

Impreza miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem biegu były:
- uczczenie obchodów Święta Flagi.
- popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji,
- przypomnienie idei biegów wokół „Twierdzy Zamość”,
- promocja walorów Miasta Zamość, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny,

Głównymi organizatorami biegu byli: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS Agros Zamość. Duża ilość biegaczy na linii startu świadczy, że coroczny bieg organizowany w Zamościu cieszy się ogromnym zainteresowaniem.


Należy dodać, że Krzysztof Pszenniak jako inicjator wydarzeń sportowych upowszechniał aktywność sportową, dlatego głównym zamysłem organizacji Biegu wokół Twierdzy Zamość była popularyzacja biegów od grona najmłodszych po seniorów. Krzysztof Pszenniak zostanie w pamięci biegaczy i współpracowników na zawsze. Całe zamojskie sportowe środowisko pożegna Krzysztofa Pszenniaka podczas mszy żałobnej w środę (04.05) o godz. 11.00 w parafii Świętego Brata Alberta w Zamościu. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu. Wyrazy współczucia  dla rodziny i bliskich. 


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A