Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Zapowiedź 47. Zamojskiego Lata Teatralnego

Na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku w Zamościu, mieszkańcy miasta i regionu oraz turyści będą mieli okazję obejrzeć spektakle w wykonaniu teatrów profesjonalnych.
Zapowiedź 47. Zamojskiego Lata Teatralnego

Autor: Źródło: http://zdk.zamosc.pl/

Wszystko za sprawą Zamojskiego Lata Teatralnego, odbywającego się nieprzerwanie od 1976 roku, kiedy to Jan Machulski na Rynku Wielkim w Zamościu wystawił sztukę „Romeo i Julia”, informuje Grażyna Kawala, kierownik programowy Zamojskiego Lata Teatralnego.

POSŁUCHAJ

Oprócz programu głównego festiwal wzbogacony jest też o imprezy towarzyszące m.in. wystawy fotograficzne i plastyczne, koncerty, spektakle grup amatorskich, konkursy, czy warsztaty. A jak będzie w tym roku? 

POSŁUCHAJ

Zamojskie Lato Teatralne jest festiwalem niekonkursowym, jedynym przejawem współzawodnictwa jest organizowany plebiscyt publiczności na najlepszy spektakl. Wybrany teatr otrzymuje Buławę Hetmańską i zaproszenie do otwarcia kolejnej edycji.

POSŁUCHAJ

Grażyna Kawala z Zamojskiego Domu Kultury mówi co będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji Zamojskiego Lata Teatralnego.

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, 47. Zamojskie Lato Teatralne odbędzie się w terminie od 25 czerwca do 10 lipca. W programie m.in.:

  • Przebojowa komedia „Oszuści” z Beatą Ścibakówną i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych, 
  • Doskonały musical „Kongo” dla młodzieży i dorosłych w reżyserii zamościanki Hanny Piasecznej,
  • Widowiskowy spektakl plenerowy „Versalio Sodai” w wykonaniu artystów z Litwy
  • oraz  Dwa urocze spektakle dla dzieci „Wesoła bajka o smutnej królewnie” Teatru Highlignts z Kijowa i „Baśń o leciutkiej królewnie” w wykonaniu absolwentów Szkoły Aktorskiej Machulskich.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)