Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Finał XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele

W sali dziekańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu we wtorek (10.05) odbył się finał 29. Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele.
Finał XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele

To inicjatywa wypracowana od początku przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Konkurs podsumował dyrektor Wydziału, ks. dr Piotr Brodziak.

POSŁUCHAJ

Konkursowe zmagania finalistów otworzył biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński. Zauważył, że biblijna pasja, realizowana w młodym wieku, przynosi nadzieję na tworzenie elit w naszym społeczeństwie.

POSŁUCHAJ

Konkurs od lat realizowany jest we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, które podczas finału reprezentowała dyrektor Monika Żur oraz z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Podczas otwarcia konkursu obecny był kierownik LSCDN Oddział w Zamościu, Artur Gontarz.

To bardzo dobry i wartościowy konkurs – podkreśla dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur.

POSŁUCHAJ

O swoich przygotowaniach do konkursu porozmawialiśmy z laureatami.

POSŁUCHAJ

Doświadczenie pokazuje, że aby dobrze przygotować ucznia do konkursu, trzeba poświęcić mu sporo czasu i uwagi – podkreśla s. Jadwiga Anna Tabor, katechetka jednego z laureatów.

POSŁUCHAJ

W kategorii I (klasy IV-VI SP) zwyciężyli:

I miejsce: Antoni Ulanowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 Zamościu
II miejsce: Kalina Kostrubiec z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie
III miejsce: Szymon Pękalski z Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

W kategorii II (klasy VII-VIII):

I miejsce:  Łukasz Nowicki ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie
II miejsce: Paulina Blicharz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju
III miejsce: Szymon Ziejewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

Na laureatów obu kategorii konkursu czekały cenne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo galerię zdjęć z tego wydarzenia.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze