Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

2022-05-15 Nabróż

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu.
2022-05-15 Nabróż

Autor: fot. Andrzej Rzemieniak

W niedzielę (15.05) Katolickie Radio Zamość odwiedziło parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu. 

To parafia z ponad 600-letnią tradycją, gdzie od wieków czczona jest Matka Boża Szkaplerzna, zwana nabroską. W głównym ołtarzu zobaczymy łaskami słynący obraz Matki Bożej, koronowany w 2002 roku, a od 2017 r. miejsce to stało się diecezjalnym sanktuarium. O historii tego miejsca oraz współczesnym funkcjonowaniu parafii mówi proboszcz i kustosz sanktuarium, ks. Jerzy  Truś.

POSŁUCHAJ

Wikariuszem w parafii Nabróż od kilku lat jest ks. Michał Kruk, który prowadzi m.in. duszpasterstwo młodzieży. Opiekuje się ministrantami i parafialnym oddziałem KSM.

POSŁUCHAJ

O Kołach Żywego Różańca, które istnieją w parafii oraz osobistym doświadczeniu modlitwy na różańcu opowiedziała Halina Kwarciana.

POSŁUCHAJ

W sanktuarium wierni oraz pielgrzymi mogą modlić się przy relikwiach św. Jana Pawła II. Wraz z wprowadzeniem relikwii, w parafii powstała Grupa św. Jana Pawła II. Krystyna Grabik mówi o zadaniach wspólnoty i modlitwie za wstawiennictwem papieża Polaka.

POSŁUCHAJ

W bliskim sąsiedztwie kościoła parafialnego w Nabrożu funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. O relacjach szkolno-parafialnych oraz o wyzwaniach, które stawia szkole ten wybitny patron powiedziała nam dyrektor szkoły, Beata Kopiec.

POSŁUCHAJ

Parafia w Nabrożu posiada jeden kościół filialny, pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Starej Wsi. Wierni bardzo troszczą się o to miejsce modlitwy - podkreśla Wiesława Smyk-Piwko. Przybliża także okoliczności budowy i poświęcenia kościoła w Starej Wsi.

POSŁUCHAJ

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi i kustoszowi sanktuarium, ks. Jerzemu Trusiowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Niebawem do wiadomości zostanie dołączona fotogaleria zdjęć z naszej obecności w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu..

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze