Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Osuchy: XXIII Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i PTTK Oddział Biłgoraj zapraszają uczniów szkół podstawowych (kl. V-VIII) i szkół średnich z terenu powiatu biłgorajskiego do udziału w XXIII edycji Powiatowego Konkursu o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2022 o godz. 10:00 w Domu Pamięci w Osuchach.
Osuchy: XXIII Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej

Zgłoszenia uczniów do konkursu (maksymalnie 5 z jednej szkoły), przyjmowane będą do dnia 27 maja 2022 roku do godziny 16:00. Nauczyciele przesyłają wypełniony formularz zgłoszeniowy (na adres e - mailowy: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, 23 – 412 Łukowa 569a) z nazwiskami uczniów wyłonionych po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych.

Program Konkursu:
godzina 10:00 - powitanie i otwarcie konkursu złożenie kwiatów na cmentarzu partyzanckim
godzina 10:30 - test wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej
godzina 11:30 - gra terenowa Śladami Partyzanckiej Bitwy pod Osuchami „Wicher nad Sopotem” (Organizator – Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju)
godzina 13:00 – wręczenie dyplomów i podziękowań.

Laureaci otrzymają nagrody podczas uroczystości rocznicowych w Osuchach, które w tym roku odbędą się 26 czerwca. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i zachęcają do zapoznania z informacjami o grze terenowej „Wicher nad Sopotem”, które można znaleźć w serwisie youtube TUTAJ.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024