Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 13:11
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Pomoc Humanitarna do Kijowa

Nasza Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej od pierwszych dni wojny na Ukrainie nieustannie prowadzi działalność humanitarną ukierunkowaną na pomoc zarówno Ukraińcom, jak również Polonii zamieszkującej tereny Ukrainy.
Pomoc Humanitarna do Kijowa

Kolejny konwój z pomocą humanitarny dotarł do stolicy Ukrainy. Dzięki naszej Caritas, ks. Marcinowi Jakubiakowi i dzielnym Wolontariuszom mogliśmy tym razem dostarczyć m.in.: quady dla ukraińskiej armii. To była również świetna okazja do zagrania meczu międzynarodowego. Ukrainę reprezentowała FC „Maestro”, gwiazdy show-biznesu, kina i Żołnierze natomiast po drugiej stronie murawy nasi dzielni Wolontariusze, którzy od początku wojny dzielnie niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Odegranie hymnu narodowego to ważny moment każdego meczu dla zawodników, jak i dla kibiców i tym razem również go nie zabrakło. Mecz był również wyjątkowy z tego względu, że zawodników na murawę wyprowadzały żony walczących na froncie.

Nasi mężowie walczą na froncie, za wolną Ukrainę. Wsparcie od polskich sąsiadów jest dla nas bardzo ważne i dziękujemy tym wszystkim, którzy nie bali się tu przyjechać.” W przerwie między połowami polscy przyjaciele zaprezentowali drużynie 14 Volodumur-Voiunskij trzy quady z przyczepami. Posłużą do transportu rannych żołnierzy z pola bitwy do najbliższego ośrodka medycznego.

Po meczu gwiazda Dynama Kijów - Victor Moroz podpisał piłki, które trafiają do Kanady, do banku "UCU". Odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc ciężko rannym żołnierzom ukraińskim. A Kirill Koval z Kijowa zrzucił cały ciężar tego wydarzenia na swoje barki i stworzył je. Fajnie jest tworzyć historię swojego kraju z takimi osobowościami!

Mecz zakończył się remisem: 4×4. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A