Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lipiny. Rocznica urodzin Papieża Polaka

W Lipinach Dolnych odbyła się (18.05) wieczernica środowiskowa z okazji 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Lipiny. Rocznica urodzin Papieża Polaka

Rozpoczęła się ona od Mszy św. dziękczynnej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipinach, którą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji pokoju na świecie oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej społeczności szkolnej i całej parafii sprawował ojciec duchowny Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, ks. Krzysztof Portka. W homilii mówił on o wyjątkowości św. Jana Pawła II i jego drodze do świętości:

POSŁUCHAJ

O najważniejszych celach i założeniach wydarzenia informował dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, Zenon Zielonka:

POSŁUCHAJ

Bardzo się cieszę, że pamięć o Papieżu Polaku trwa i jest przekazywana kolejnym pokoleniom – podkreślał wójt gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak:

POSŁUCHAJ

O wyjątkowości osoby św. Jana Pawła II mówił Przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, Marian Kurzyna:

POSŁUCHAJ

Musimy dziś, każdego dnia naśladować naszego Świętego Papieża i mówić o nim dzieciom – tłumaczył proboszcz parafii w Lipinach, ks. Stanisław Małysz:

POSŁUCHAJ

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych i rozpoczęła się od powitania gości, wystąpień okolicznościowych i panelu dyskusyjnego ph. „Dlaczego św. Jan Paweł II?”. Kolejnym punktem programu był występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży pt. „Św. Janie Pawle II przyrzekamy!”. Spotkanie zakończył apel pamięci i wdzięczności oraz poczęstunek.

Na wydarzenie zaprosili: społeczność Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, wójt Gminy Potok Górny i Parafia pw. MB Częstochowskiej w Lipinach.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A