Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

„Wielka Wyprawa” rowerowa z Częstochowy do Zamościa

Już po raz kolejny, bo po raz drugi w dn. 28.08 – 2.09odbedzie się "Wielka Wyprawa", czyli charytatywne wydarzenie rowerowe, które zainicjowali trzej studenci w składzie: Łukasz Paruzel, Szymon Ziółek i Jakub Wójcik. W tym roku do rowerzystów dołączy dwunastu kolejnych uczestników, którzy zadeklarowali już swój udział w wyprawie.
„Wielka Wyprawa” rowerowa z Częstochowy do Zamościa

Zakończenie wyprawy zaplanowano na 2 września na Rynku Wielkim w Zamościu, a ten odcinek z Częstochowy do naszego pięknego miasta wynosi łącznie 575 km. Jaki jest główny cel wyprawy? Przedsięwzięcie wspiera dzieci z częstochowskiego domu dziecka położonego w częstochowskiej Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Placówka ta prowadzona jest przez " Stowarzyszenie AMICUS". Dochód finansowy pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jakimi terenami poprowadzi trasa? Z pewnością przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską.

Warto podkreślić, ze pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w dn. 31 sierpnia – 4 września 2020 roku. Jej uczestnicy w 5 dni przejechali blisko 550 km polskiego wybrzeża, podobne jak w tym roku dla dzieci z domu dziecka w Częstochowie. Do maluchów trafiły środki finansowe w w kwocie około 8 tys. złotych, a otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na wyremontowanie placówki
 

Organizatorzy, podczas całego przejazdu, ubrani będą w specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki, na których znajdą się loga wszystkich sponsorów i mediów. Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę kliknij

„Wielką Wyprawę” można śledzić w social mediach:
Facebook kliknij
Instagram kliknij

Trasa wyprawy kliknij


Materiały z I edycji - zdjęcia z poszczególnych etapów oraz film kliknij
 
 

HolistenPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A