Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Górecko Kościelne. 30-lecie Ruchu Światło-Życie w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Ruch Światło-Życie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Jubileuszowe uroczystości odbyły się (21.05) w sanktuarium Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym. Zgromadziły one moderatorów, kapłanów i animatorów oraz przedstawicieli Oazy i Domowego Kościoła z wielu wspólnot parafialnych.
Górecko Kościelne. 30-lecie Ruchu Światło-Życie w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże pasterze diecezji, ks. bp Marian Rojek. W rozmowie podkreślał, iż dzisiejsza uroczystość to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Panu Bogu i ludziom tworzącym Ruch Światło-Życie:

POSŁUCHAJ

To wyjątkowy dzień dla całego Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji – tłumaczył diecezjalny moderator ks. Dariusz Babiak:

POSŁUCHAJ

Oaza jest wpisana w całe moje życie – mówił podczas uroczystości były moderator Ruchu Światło-Życie, ks. prałat Czesław Grzyb:

POSŁUCHAJ

Halina i Ryszard Ziemińscy są związani z Ruchem Światło-Życie od 34 lat, a przez 8 lat pełnili obowiązki pary diecezjalnej. W rozmowie tłumaczyli, jak wiele ten ruch wniósł do ich małżeństwa i rodziny:

POSŁUCHAJ

Swoją wdzięczność za obecność Ruchu Światło-Życie w Górecku Kościelnym wyrażał ks. proboszcz Jarosław Kędra:

POSŁUCHAJ

Jubileuszowe uroczystości były doskonałą okazją do wspomnień i wymiany doświadczeń międzypokoleniowych, do refleksji i spojrzenia na minione 30 lat, a także do snucia planów na przyszłość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Justyna 30.05.2022 14:37
Dziekujemy za opiękę i wskazywanie drogi szczegolnie naszym dzieciom do naszego Zbawiciela. Przesłanie, że tylko trwanie w bliskiej relacji z Panem Jezusem pozwala wszystko zwycieżyć. Bóg zapłać wszystkim opiekunom. Blogoslawienstwa Bożego w dalszej posłudze ku chwale Bożej