Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 19:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Majdan Nepryski. Dzień Patrona  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

Dzień 18 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim jest dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodzi się  co roku Święto Szkoły.
Majdan Nepryski. Dzień Patrona  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W tym roku świętowanie  rozpoczęto  uroczystą akademią. Symbolicznie, ale i bardzo uroczyście, oddano hołd wielkiemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. W asyście gwardzistów został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn szkoły sławiący czyny i osobowość patrona. 

Następnie głos zabrała  dyrektor  szkoły Maria Rysztak, która powitała wszystkich zebranych i przypomniała, iż  w 2014 roku został wybrany na patrona naszej szkoły. Podjęta przed 8 laty decyzja jest zobowiązaniem do dawania świadectwa dobra w życiu całej społeczności szkolnej, rzetelnego zdobywania wiedzy i szczerej dbałości o chrześcijańskie wychowanie.

Ponadto uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, w której naświetlili biografię Jana Pawła II. Podkreślili wyjątkowość patrona i wielowymiarowość jego działań. Następnie odbyła się uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Pawła Dynaki, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi.

/Inf. nadesłana/
 

.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A