Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 22:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Na chodnikach Zamościa pojawiły się hulajnogi elektryczne

Na poboczach zamojskich chodników możemy dostrzec hulajnogi elektryczne, z których do końca miesiąca możemy korzystać bezpłatnie.
Na chodnikach Zamościa pojawiły się hulajnogi elektryczne

Na chodnikach Zamościa można zaobserwować zaparkowane hulajnogi elektryczne, na których najczęściej  jeżdżą ludzie młodzi, ale to również jest świetny środek transportu dla osób starszych. Hulajnogi to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. W naszym mieście hulajnogi są mało popularne, ale w dużych miastach jak warszawa ,Kraków czy Wrocław są one środkiem transportu z którego korzystają głownie młodzież i osoby dorosłe dojeżdżające do pracy. Ponadto hulajnogi podobne jak rowery redukują liczbę podróży samochodami, zatem pozytywnie wpływają na środowisko ekologiczne. Jednak, aby z nich korzystać należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na jakich zasadach z tego urządzenia mogą korzystać wszyscy jego użytkownicy informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

POSŁUCHAJ


Dzieci, które nie ukończyły 10. roku życia mogą z hulajnogi elektrycznej korzystać, ale tylko w obecności osoby dorosłej.
POSŁUCHAJ


Hulajnogi mogły jeździć po chodnikach, jednak tylko wtedy, gdy nie ma drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na drodze obok chodnika jest wyższa niż 30 km/h.

POSŁUCHAJ

W jakich przypadkach użytkownicy hulajnóg mogą korzystać z chodnika?


POSŁUCHAJ

Z jaka prędkością mogą poruszać się użytkownicy hulajnóg?


POSŁUCHAJ

St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło przypomina, że na chodniku pierwszeństwo ma zawsze pieszy.
POSŁUCHAJ


Nowe przepisy regulują także gdzie możemy zaparkować hulajnogę.

POSŁUCHAJ


St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło informuje, że kierowcy korzystający z hulajnóg elektrycznych muszą stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

POSŁUCHAJ


Od ubiegłego tygodnia, bo od 16 maja do końca tego miesiąca pierwszy przejazd hulajnogą jest bezpłatny. Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać specjalną aplikację na telefon, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR. Pierwszy 10-minutowy przejazd hulajnogą adresowany jest do nowych użytkowników.

Należy dodać, że w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, a także hulajnóg elektrycznych na drogach całej Polski  prowadzona jest akcja  informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu". Celami akcji jest promowanie właściwych zachowań wobec innych użytkowników drogi oraz uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że zdarzenia drogowe (zwłaszcza z rozpędzoną hulajnogą) mogą skończyć się dotkliwymi obrażeniami oraz są tragiczne w skutkach.


Kliknij aby odtworzyć


Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników e-hulajnóg przyłączyła się również firma Screen Network S.A, która na ekranach LED emituje spot pod hasłem przewodnim akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ekrany LED rozmieszczone są m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach kolejowych i autobusowych, stacjach paliw i centrach handlowych.

Korzystając z dróg publicznych pamiętajmy, że poruszając się po chodniku pierwszeństwo ma zawsze pieszy. Jedźmy ostrożnie i sygnalizujmy manewry skręcania.

 

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A