Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Biłgoraj. Diecezjalne dziękczynienie kobiet

Z inicjatywy Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się (28.05) diecezjalne dziękczynienie za peregrynację różańca, który odwiedzał sanktuaria i parafie naszej diecezji.
Biłgoraj. Diecezjalne dziękczynienie kobiet

Pielgrzymka kobiet do biłgorajskiego sanktuarium rozpoczęła się od modlitwy różańcowej oraz nowenny za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny. Punktem centralnym wydarzenia była Msza św., którą w intencji kobiet sprawował i Słowo Boże wygłosił pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, bp Marian Rojek. W rozmowie tłumaczył, jak wielkie znaczenie ma to spotkanie dla wszystkich uczestniczących w nim kobiet i jak pięknym wzorem dla wszystkich kobiet może być św. Maria Magdalena:

POSŁUCHAJ

Cieszę się, że to właśnie nasze sanktuarium stało się centrum spotkań kobiet z całej diecezji – podkreślał ks. dziekan Witold Batycki:

POSŁUCHAJ

Nasza całoroczna modlitwa i udział w pielgrzymce na Jasną Górę z pewnością przyniesie wiele owoców – mówił w rozmowie duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak:

POSŁUCHAJ

Św. Maria Magdalena jest wyjątkową patronką kobiet:

POSŁUCHAJ

Ks. Karol Jędruszczak wyjaśniał również, czemu służy działalność duszpasterstwa kobiet:

POSŁUCHAJ

W Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet – kobiet miłujących pokój, wzięła udział Agnieszka Złamańska, która w rozmowie podzieliła się swoimi refleksjami. Szczególnym momentem pielgrzymki była konferencja ph. ‘Kobieta pokoju – kobietą wpływu’:

POSŁUCHAJ

Comiesięczne spotkania w gronie kobiet są dla mnie umocnieniem i mobilizacją – dodała Agnieszka Złamańska:

POSŁUCHAJ

Bardzo ważną częścią tego roku była nieustanna modlitwa różańcowa – mówiła Iwona Siwiela:

POSŁUCHAJ

Iwona Siwiela dodała również, jak ważną patronką jest dla niej św. Maria Magdalena:

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii i nabożeństwie majowym w modlitwie uwielbienia dziękowano Bogu i Matce Bożej, przez wstawiennictwo św. Marii Magdaleny za dar duszpasterstwa kobiet, pielgrzymki na Jasną Górę i spotkania w Biłgoraju. 

Wydarzenie wpisało się w obchody 30. rocznicy powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze