Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

ks. Krzysztof Banasik i ks. Marek Łosak

reprezentanci księży w Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej
ks. Krzysztof Banasik i ks. Marek Łosak

Na dużej hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w niedzielę (15.01) odbył się sparing z oldbojami, czyli byłymi i obecnymi zawodnikami ligowych drużyn z Zamojszczyzny.
Dla reprezentacji księży były to przygotowania do wielkiego sportowego wydarzenia ponieważ w dniach 20-23.02 na Chorwacji odbędą się Mistrzostwa Europy w halowej piłce nożnej.

W skład reprezentacji Polski wchodzą księża z diecezji zamojsku – lubaczowskiej.
1. ks. Marek Mazurek
2. ks Tomasz Winogrodzki
3. ks. Maciej Lewandowski
4. ks. Paweł Derylak
5. ks. Krzysztof Sosnowski


We niedzielnym meczu rywale naszej reprezentacji okazali się doświadczonymi piłkarzami, ponieważ wygrali z reprezentacją księży, a mecz zakończył się z wynikiem 7:5.

Na ostatnich X Mistrzostwach Europy Księży w halowej piłce nożnej, które odbyły się na Słowacji nasza reprezentacja zdobyła srebrny medal. W swoim dorobku reprezentacja księży ma 10 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.
O pasji jaką jest piłka nożna i przygotowaniach do zbliżających się dużymi krokami Mistrzostwa Europy reprezentanci Polski: ks. Krzysztof Banasik z Kielc oraz ks. Marek Łosak, kapitan biało – czerwonych.

POSŁUCHAJ

Wszyscy mamy nadzieję, że tym razem na Chorwacji księża zdobędą złoto.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia Mirowska