Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

W Tomaszowie Lubelskim odsłonięto (05.06) popiersie Jana Olszewskiego

Uroczyste odsłonięcie popiersia Jana Olszewskiego przy rondzie jego imienia odbyło się wczoraj (05.06) w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie, w którym licznie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy miasta, poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
W Tomaszowie Lubelskim odsłonięto (05.06) popiersie Jana Olszewskiego

Po niej Mszę św. sprawował ks. prałat Czesław Grzyb, który skierował do zebranych słowo, a po Eucharystii przekazał od diecezji zamojsko-lubaczowskiej medal za zasługi posłowi Tomaszowi Zielińskiemu.
Dalsze uroczystości odbywały się przy Rondzie im. Jana Olszewskiego.

POSŁUCHAJ

Odsłonięcie popiersia Jana Olszewskiego odbyło się w 30 rocznicę odwołana przez Sejm rządu Jana Olszewskiego. Miało to miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku.
POSŁUCHAJ

Specjalnym gościem uroczystości był Antoni Macierewicz, który w rządzie Jana Olszewskiego pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych.
Jan Olszewski był twórcą polskiej myśli niepodległościowej – podkreślał.
POSŁUCHAJ

Dodajmy, że w wydarzeniu uczestniczyli również m. in. Robert Gut były pełnomocnik Jana Olszewskiego, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, Ryszard Madziar reprezentujący wicepremiera Jacka Sasina oraz Monika Żur reprezentująca ministra Przemysława Czarnka.
Odsłonięte popiersie Jana Olszewskiego jest opatrzone datą jego narodzin i śmierci, a także słynnym pytaniem byłego premiera: „Czyja będzie Polska?”.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze