Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Znamy zwycięzców rozgrywek piłkarskich LSO

Na hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w sobotę (11.06) odbyły się zawody w piłce nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Znamy zwycięzców rozgrywek piłkarskich LSO

Marzeniem wszystkich zawodników był awans i zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski, które pod koniec miesiąca odbędą się w dn. 27-28.06 w Kołobrzegu. Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem zaproszonych gości poprzedziła modlitwa.

POSŁUCHAJ

Na parkiecie zmierzyli się ministranci z ośmiu parafii.

POSŁUCHAJ

Bycie ministrantem to nie tylko praca nad pobożnością, wiarą czy wiedzą religijną , ale to też szereg działań wspólnotowych, mających na celu integrację poprzez sport.

POSŁUCHAJ

Dla ministrantów udział w rozgrywkach był okazją do sprawdzenia się na boisku.
POSŁUCHAJ

Dla młodego pokolenia ministrantów bardzo ważne są wartości chrześcijańskie. Małgorzata Farion podkreśliła, że to właśnie ministranci, a późnej lektorzy są naszą nadzieją, że w przyszłości będą służyć Bogu jako kapłani.
POSŁUCHAJ

W rozgrywkach chętnie uczestniczyli zawodnicy, reprezentujący liczne parafie. Jak wyglądały przygotowania ministrantów, którzy przyjechali z Biłgoraja?
POSŁUCHAJ

Ks. Radosław Sokołowski dodał jakie elementy gry doskonalił z chłopcami podczas treningów.

POSŁUCHAJ

W Zamościu gościliśmy także ministrantów z Biszczy, którzy zhardziali jak wyglądały ich przygotowania.
POSŁUCHAJ

Bycie ministrantem to nienagannie służenie przy ołtarzu podczas liturgii, ale jest to również głęboka wiara, kierowanie się Przykazaniami Bożymi oraz dobroć w stosunku do drugiego człowieka. Ministranci zdradzili na czym polega posługa podczas uroczystej Mszy Świętej.

POSŁUCHAJ

O swoich sportowych przygotowaniach do rozgrywek powiedział 13-letni ministrant z Krzeszowa.

POSŁUCHAJ

Zawodnik dodał, że bycie ministrantem to rodzinna tradycja.

POSŁUCHAJ

W zawodach LSO wzięli udział także mini starci z Parafii MB Szkaplerznej i Św. Dominika w Łabuniach. Do rozgrywek zawodników przygotował ks. Krzysztof Augustynek.

POSŁUCHAJ

Na boisku sprawdzili się także ministranci z Krowicy Samej. kibicowali im starci koledzy, którzy będą mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie w starszej kategorii w najbliższą sobotę (18.06) na zewnętrznym boisku OSiR.

POSŁUCHAJ

Karol Bojarski zdradził czym jest dla niego piłka nożna.
POSŁUCHAJ

Szymon Trugała dodał, że piłka nożna jest odskocznią od codziennych obowiązków.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy nie mogliby wziąć udziału w rozgrywkach gdyby nie uczestnictwo i posługiwanie w w Kościele. Karol Bojarski, który pełni funkcję lektora dodał na czym polega codzienna posługa Bogu.

POSŁUCHAJ

Szymon Trugała podkreślił, że bardzo ważna jest wiara w Boga w codziennym życiu.

POSŁUCHAJ

Ksiądz Sebastian Koper dodał, że wszyscy zawodnicy na zakończenie rozgrywek otrzymali medale oraz okazałe puchary.
POSŁUCHAJ

Kolejne rozgrywki LSO, ale tym razem w kategoriach lektor młodszy i lektor starszy odbędą się w najbliższą sobotę (18.06) o godz. 10.00 na obiektach zewnętrznych zamojskiego OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8.
POSŁUCHAJ

Ks. Sebastian Koper zaprasza do aktywnego uczestnictwa w imprezie sportowej, a kibiców zachęca do dopingowania.
POSŁUCHAJ

Ksiądz Sebastian Koper dodał, że zwycięzcy kategorii: ministrant, lektor młodszy oraz lektor starszy wezmą udział w Turnieju o Puchar Króluj Nam Chryste, który w czerwcu odbędxie się w nadmorskiej miejscowości Kołobrzeg.

POSŁUCHAJ


Zwycięzcami rozgrywek dla Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji zostali ministranci z Krzeszowa, na drugie miejscu uplasowali się zawodnicy z Parafii Chrystusa Króla z Biłgoraja, a trzecie miejsce zajęli piłkarze z Krowicy Samej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a na kolejny drugi etap rozgrywek serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (18.06) na zewnętrzne obiekty zamojskiego OSiR. Organizatorem wydarzenia był Wydział duszpasterstwa ogólnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej..

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A