Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła

W niedzielę (19.06) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedziło katedralną parafię pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.
2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła

Jej Proboszczem jest ks.dr Robert Strus, który w rozmowie podkreśla jak ważną rolę przez wieki spełniała właśnie ta świątynia i jak toczy się życie duszpasterskie w parafii.

POSŁUCHAJ

Jedną z bardzo prężnie działających wspólnot przy parafii katedralnej jest Ruch Światło-Życie i kręgi Domowego Kościoła. O charyzmacie i zaletach Domowego Kościoła rozmawialiśmy z Marcinem Jędrzejewskim.

POSŁUCHAJ

Ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających przy katedrze jest bardzo wiele. Aby każda z nich znalazła właściwe sobie miejsce w życiu parafialnym potrzeba koordynacji ich aktywności. Od wielu lat czuwa nad tym Adam Kułaj, który pełni także funkcję zastępcy rady duszpastersko-ekonomicznej, należy do koła różańcowego i jest prezesem Akcji Katolickiej.

POSŁUCHAJ

Wśród wspólnot katedralnych bardzo łatwo zauważyć harcerki należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. O służbie i formacji w swojej drużynie opowiedziały Maria Jachtoma i Wiktoria Rek.

POSŁUCHAJ

Harcerkami, ale też wieloma innymi grupami parafialnymi zajmuje się ks. Maciej Banach, który podkreśla znaczenie współpracy wszystkich duszpasterzy pracujących w parafii katedralnej.

POSŁUCHAJ

Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Robertowi Strusowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze