Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła

W niedzielę (19.06) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedziło katedralną parafię pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.
2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła

Jej Proboszczem jest ks.dr Robert Strus, który w rozmowie podkreśla jak ważną rolę przez wieki spełniała właśnie ta świątynia i jak toczy się życie duszpasterskie w parafii.

POSŁUCHAJ

Jedną z bardzo prężnie działających wspólnot przy parafii katedralnej jest Ruch Światło-Życie i kręgi Domowego Kościoła. O charyzmacie i zaletach Domowego Kościoła rozmawialiśmy z Marcinem Jędrzejewskim.

POSŁUCHAJ

Ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających przy katedrze jest bardzo wiele. Aby każda z nich znalazła właściwe sobie miejsce w życiu parafialnym potrzeba koordynacji ich aktywności. Od wielu lat czuwa nad tym Adam Kułaj, który pełni także funkcję zastępcy rady duszpastersko-ekonomicznej, należy do koła różańcowego i jest prezesem Akcji Katolickiej.

POSŁUCHAJ

Wśród wspólnot katedralnych bardzo łatwo zauważyć harcerki należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. O służbie i formacji w swojej drużynie opowiedziały Maria Jachtoma i Wiktoria Rek.

POSŁUCHAJ

Harcerkami, ale też wieloma innymi grupami parafialnymi zajmuje się ks. Maciej Banach, który podkreśla znaczenie współpracy wszystkich duszpasterzy pracujących w parafii katedralnej.

POSŁUCHAJ

Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Robertowi Strusowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A