Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 19:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Już w najbliższy piątek (24.06) Kościół Katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obchody tego święta nakazał sam Pan Jezus, który w XVII wieku objawił się siostrze Małgorzacie Marii Alacoque.
Zbliża się Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Autor: https://m.niedziela.pl/

O genezie tego święta opowiedział na antenie Katolickiego Radia Zamość ks. Krzysztof Hawro, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu.

POSŁUCHAJ

Pan Jezus kilkakrotnie objawiał się siostrze Małgorzacie Marii Alacoque, jednak tylko jedno z objawień było istotne w kontekście Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Czcicielom Serca Jezusowego, Pan Jezus pozostawił 12 obietnic.

POSŁUCHAJ

24 czerwca oprócz Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy też obchodzić Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

POSŁUCHAJ

Przygotowaniem do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa jest 9-dniowa nowenna oraz jednocześnie nowenna przygotowująca do aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi i uznania Chrystusa Królem swego serca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A