Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 19:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Dzień Muzealnika w Gminie Zamość

W minioną niedzielę (19.06) przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem odbył się Dzień Muzealnika.
Dzień Muzealnika w Gminie Zamość
Autor: fot. Krzysztof Czerwieniec

Zgromadził on społeczność lokalną Gminy Zamość.

Podczas tego wydarzenia miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej z Gminnego Posterunku w Wysokiem.

Obecny na wydarzeniu wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński w rozmowie z naszym radiem podkreślał, że Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem jest perełką Gminy Zamość.

POSŁUCHAJ

Opiekun Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem, Wanda Szpuga przybliżała, jakie eksponaty udało się zdobyć w ostatnim czasie.

POSŁUCHAJ

Pierwszy Dzień Muzealnika organizowany w Gminie Zamość wspominała Henryka Sobczuk, kustosz Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem.

POSŁUCHAJ

W programie niedzielnego wydarzenia znalazły się m.in występ uczniów Szkoły Podstawowej w Wysokiem.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy imprezy mogli także obejrzeć występ zespołu Wesołe Gosposie z Borowiny Sitanieckiej oraz widowisko "U Maciejów na przedgodziu" w wykonaniu Międzypokoleniowego Zespołu Obrzędowego "Zawsze razem".

Około godz. 16:00 wystąpił zespół kameralny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. 

Dzień Muzealnika zakończył się występem zespołu wokalnego "Chyżanie" z Chyżej.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Sołtys i Rada Sołecka Wysokiego, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, Stowarzyszenie  "Wysokie nad Łabuńką", Szkoła Podstawowa w Wysokiem oraz OSP Wysokie.

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A