Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi w Szczebrzeszynie

XXIII edycja Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego odbyła się w dn 18-19.06 w Szczebrzeszynie.
Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi w Szczebrzeszynie
Autor: Fot. Joanna Suszko

Gospodarzem poprzedniej edycji Igrzysk był Zwierzyniec, a w tym roku w Szczebrzeszynie podobnie jak w latach poprzednich dla uczestników zorganizowano gry zespołowe w piłkę nożną, siatkową i koszykową. Wszyscy chętni mogli wziąć także udział w konkurencjach takich jak: biegi, przeciąganie liny, przenoszenie worków z piaskiem, przerzucanie opony traktowej, wyciskanie odważnika, rzut lotką do tarczy czy rzut podkową. Na czym polega działalność Ludowych Zespołów Sportowych wyjaśnił Konrad Firek.

POSŁUCHAJ

Do tegorocznych dwudniowych zmagań zgłosiło się osiem gmin, o czym poinformował Konrad Firek.
POSŁUCHAJ

Zmagania sportowe dla dorosłych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a jakie konkurencje przygotowano dla dzieci?
POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że Igrzyska LZS to impreza sportowa adresowana do wszystkich chętnych.
POSŁUCHAJ

Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi zostały zorganizowane w celu wyłonienia najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować powiat zamojski na Wojewódzkich Igrzyskach, które w dn. 30-31.07 odbędą się także w Szczebrzeszynie.
POSŁUCHAJ

O Igrzyskach powiedział reprezentant Adamowa, który rywalizował w konkurencji przeciągania liny.
POSŁUCHAJ

W Igrzyskach LSZ udział wzięli także reprezentanci gminy Sułów.

POSŁUCHAJ

Mariusz Bubiłek zdradził dlaczego warto brać udział w tego typu wydarzeniach, jakimi są Igrzyska LSZ.


POSŁUCHAJ

Warto podkreślić, że poprzednie edycje Igrzysk LZS z wielkim zaangażowanym organizował Krzysztof Pszenniak, który zmarł z powodu choroby. Konrad Firek przyznał, że Igrzyska organizowane przed pandemią cieszyły się większym zainteresowaniem, co widać po frekwencji zawodników uczestniczących w konkurencjach.
POSŁUCHAJ

Wpływ pandemii na małą liczbę zawodników potwierdził także Stanisław Stepaniuk.
POSŁUCHAJ

Radość płynąca z rywalizacji sportowej jest dowodem na to, że warto organizować tego typu przedsięwzięcia sportowe. Wojewódzkie Igrzyska odbędą się dn. 30-31.07 w Szczebrzeszynie, a do dopingowania miejscowym drużynom zachęcamy serdecznie wszystkich kibiców. Najlepszym ginom wręczone będą okazałe puchary.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A