Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Złote Gody w Gminie Biłgoraj

18 par małżeńskich świętowało (21.06) jubileusz 50 rocznicy ślubu, czyli złote gody. Były to pary mieszkające na terenie Gminy Biłgoraj, które zawarły związek małżeński w 1971r. Z okazji 50 rocznicy ślubu jubilaci otrzymali od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Złote Gody w Gminie Biłgoraj

Dzisiejsi jubilaci są wyjątkowym przykładem i wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia – zaznaczał Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj:

POSŁUCHAJ

To jubileusz, który musimy zauważyć i docenić – podkreślał Jan Majewski przewodniczący Rady Gminy:

POSŁUCHAJ

Słowa uznania i życzenia skierowała do jubilatów w imieniu starosty biłgorajskiego Małgorzata Liwosz-Rudy, sekretarz powiatu:

POSŁUCHAJ

Jaka jest recepta na długoletnie pożycie małżeńskie i jak małżonkowie podsumowują minione 50 lat wspólnego życia – zapytaliśmy jubilatów:

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło wielu gratulacji i życzeń na kolejne lata pożycia małżeńskiego, okolicznościowy list wystosował również Wojewoda Lubelski Lech Sprawka: – Niełatwo jest wyrazić słowami nasz podziw i szacunek dla wspólnej, 50-letniej drogi dwojga ludzi, którzy mimo trudności, pokus życia, różnicy charakterów idą razem przez życie. Niekiedy czule objęci, niekiedy milczący podczas cichych dni. Zawsze jednak razem dając świadectwo, że miłość przezwycięża wszystkie przeszkody i trudności. Z całego serca gratuluję Państwu wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, cierpliwości i umiejętności wybaczania. Jesteście Państwo dla młodego pokolenia wspaniałym przykładem, iż miłość  nie jest pustym słowem, ale naprawdę warto razem iść przez życie, wspólnie cieszyć się sukcesami i pokonywać trudności. W tak uroczystym dla Państwa i Państwa rodzin dniu „Złotych Godów” proszę przyjąć ode mnie słowa najwyższego uznania oraz życzenia zdrowia, osobistego szczęścia, pogody ducha i wielu dalszych wspólnie przeżytych dni – napisał wojewoda.

Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, zaś na zakończenie z częścią artystyczną wystąpiły Milenka Jargieło z Bukowej i Kasia Rączka z Woli Dereźniańskiej, tegoroczne laureatki XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Dziecko w folklorze” w Baranowie Sandomierskim,gdzie zdobyły równorzędne dwie pierwsze nagrody. Ponadto ze spektaklem pt. „Byleśmy zdrowi byli” w reżyserii Małgorzaty Procner wystąpiły dzieci i młodzież z Teatrzyku Szkolnego U-12 ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A