Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 05:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Wręczono statuetki „Przyjaciel Życia”

Inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
 Wręczono statuetki „Przyjaciel Życia”
Autor: Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
Maria Chodkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, oraz Marta i Maciej Komorowscy, rodzice trojga dzieci, w tym córeczki z zespołem Downa, otrzymali statuetki „Przyjaciel Życia”.
15 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Przyjaciel Życia”. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka różnym osobom za wkład w budowanie cywilizacji życia i miłości.
Maria Chodkiewicz jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, organizacji powołanej ponad trzydzieści lat temu w odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II ku nowej ewangelizacji. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich postanowiło realizować to wezwanie poprzez zakładanie i prowadzenie szkół, wychowujących w miłości do Boga i Ojczyzny, szkół, które będą jak najlepiej formować młodego człowieka na nowe, dorosłe życie.
„Przyjacielem Życia” w kategorii cichy bohater zostali Marta i Maciej Komorowscy, rodzice 14-letniego Karola, 12-letniej Mai i 4,5-letniej Weroniki, która urodziła się z zespołem Downa. Po narodzinach Weroniki założyli na Facebooku blog o nazwie „Sowe love” („Tak więc kochamy”). Prezentują na nim postawę pro-life, dzieląc się z ludźmi swoją codziennością wypełnioną radością i miłością. Są pomysłodawcami Rajdu Rowerowego Za Życiem. W tym roku Maciej z Mają i Karolem przejadą wspólnie jego drugi etap. Trasa rajdu wiedzie wzdłuż granic Polski, a patronuje mu bł. kard. Stefan Wyszyński. Marta i Maciej Komorowscy zainicjowali spotkania integracyjne, na które zaproszeni zostali rodzice dzieci z niepełnosprawnościami.
Transmisję z gali można obejrzeć na fanpage'u Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na Facebooku. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze