Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 20:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

W tym roku mija 8 rocznica erygowania parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju i z tej racji, tradycyjnie jak co roku, został zorganizowany (25.06) Papieski Dzień Dziękczynienia za dar budowy kościoła, powstania parafii i za tak wyjątkowego Patrona.
Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii, w którą wprowadził proboszcz parafii, ks. prałat Józef Flis:

POSŁUCHAJ

Chcemy podziękować wszystkim dobrodziejom naszej parafii – tłumaczył organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań:

POSŁUCHAJ

Wszystkie zebrane podczas dnia dziękczynienia ofiary zostaną przeznaczone na budowę diecezjalnego Domu Rekolekcyjno_Formacyjnego Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Za wsparcie tego dzieła dziękował ekonom diecezjalny, ks. Miłosław Żur:

POSŁUCHAJ

Mamy dziś w sercach wielką wdzięczność dla Pana Boga i Matki Najświętszej – podkreślała  jedna z parafianek, Grażyna Skakuj:

POSŁUCHAJ

Parafia to dla nas wyjątkowe miejsce, gdzie możemy się spotykać, rozwijać i formować – zaznaczała Wiktoria Dziduch z KSM w Biłgoraju:

POSŁUCHAJ

Cieszymy się, że możemy wspólnie dziękować Bogu za dar naszej parafii – zaznaczał Maciej Bukarewicz:

POSŁUCHAJ

Podczas imprezy wystąpiły m.in. dzieci z Katolickiego Przedszkola Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i Młodzieżowy Zespół Taneczny z Ukrainy. Ponadto z koncertami wystąpili: zespół FULL POWER SPIRIT i Kapela Góralska „Ondraszki”, zaś Papieski Dzień Dziękczynienia podsumowała gwiazda wieczoru – Eleni, która w rozmowie podkreślała, jak ważne są wżyciu wartości takie jak wiara, miłość, dobroć i życzliwość:

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło mnóstwa gier, zabaw i  atrakcji dla dzieci, konkursów z nagrodami, loterii fantowych, degustacji regionalnych potraw i wypieków oraz zawodów sportowych. Była również okazja do spotkania z siostrami loretankami z redakcji czasopisma „Anioł Stróż”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, biłgorajską Fundację Gaudium et Spes i Centrum Aktywności Obywatelskiej „poMOC” w Biłgoraju. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, a także ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Aktywów Państwowych i wicepremier Jacek Sasin, posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i europoseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek.

Patronat medialny nad Papieskim Dniem Dziękczynienia w Biłgoraju objęło Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii