Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

W tym roku mija 8 rocznica erygowania parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju i z tej racji, tradycyjnie jak co roku, został zorganizowany (25.06) Papieski Dzień Dziękczynienia za dar budowy kościoła, powstania parafii i za tak wyjątkowego Patrona.
Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii, w którą wprowadził proboszcz parafii, ks. prałat Józef Flis:

POSŁUCHAJ

Chcemy podziękować wszystkim dobrodziejom naszej parafii – tłumaczył organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań:

POSŁUCHAJ

Wszystkie zebrane podczas dnia dziękczynienia ofiary zostaną przeznaczone na budowę diecezjalnego Domu Rekolekcyjno_Formacyjnego Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Za wsparcie tego dzieła dziękował ekonom diecezjalny, ks. Miłosław Żur:

POSŁUCHAJ

Mamy dziś w sercach wielką wdzięczność dla Pana Boga i Matki Najświętszej – podkreślała  jedna z parafianek, Grażyna Skakuj:

POSŁUCHAJ

Parafia to dla nas wyjątkowe miejsce, gdzie możemy się spotykać, rozwijać i formować – zaznaczała Wiktoria Dziduch z KSM w Biłgoraju:

POSŁUCHAJ

Cieszymy się, że możemy wspólnie dziękować Bogu za dar naszej parafii – zaznaczał Maciej Bukarewicz:

POSŁUCHAJ

Podczas imprezy wystąpiły m.in. dzieci z Katolickiego Przedszkola Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i Młodzieżowy Zespół Taneczny z Ukrainy. Ponadto z koncertami wystąpili: zespół FULL POWER SPIRIT i Kapela Góralska „Ondraszki”, zaś Papieski Dzień Dziękczynienia podsumowała gwiazda wieczoru – Eleni, która w rozmowie podkreślała, jak ważne są wżyciu wartości takie jak wiara, miłość, dobroć i życzliwość:

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło mnóstwa gier, zabaw i  atrakcji dla dzieci, konkursów z nagrodami, loterii fantowych, degustacji regionalnych potraw i wypieków oraz zawodów sportowych. Była również okazja do spotkania z siostrami loretankami z redakcji czasopisma „Anioł Stróż”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, biłgorajską Fundację Gaudium et Spes i Centrum Aktywności Obywatelskiej „poMOC” w Biłgoraju. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, a także ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Aktywów Państwowych i wicepremier Jacek Sasin, posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i europoseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek.

Patronat medialny nad Papieskim Dniem Dziękczynienia w Biłgoraju objęło Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A