Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:33
Reklama

Uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu

To wyjątkowa chwila dla Zamościa
Uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu

Autor: Łukasz Kot

Dziś (01.07.2022) w sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyła się uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu połączona z Ogólnopolską Konferencją Naukową pt. ,,Powrót do Domu. Akt lokacyjny Zamościa z 10.04.1580 r.". Jak doszło do rozpoznania wspomnianego dokumentu w Archiwum Narodowym w Krakowie - wyjaśnia jego dyrektor Wojciech Krawczuk.

POSŁUCHAJ

Najlepszym miejscem na taki dokument jest to gdzie był sporządzony i którego dotyczy - mówi dr Paweł Pietrzyk Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

POSŁUCHAJ

To wyjątkowa chwila dla Zamościa - podkreśla dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. i rektor Akademii Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

Gdzie i jak będzie przechowywany i eksponowany ten dokument mówi dr Jakub Żygawski dyr. Archiwum Państwowego w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Organizatorami wydarzenia były Archiwa Państwowe oraz Akademia Zamojska. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanka 02.07.2022 13:30
Piękna uroczystość, bardzo ciekawa konferencja i miła atmosfera.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A