Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu

To wyjątkowa chwila dla Zamościa
Uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu
Autor: Łukasz Kot

Dziś (01.07.2022) w sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyła się uroczystość przekazania aktu lokacyjnego Zamościa do Archiwum Państwowego w Zamościu połączona z Ogólnopolską Konferencją Naukową pt. ,,Powrót do Domu. Akt lokacyjny Zamościa z 10.04.1580 r.". Jak doszło do rozpoznania wspomnianego dokumentu w Archiwum Narodowym w Krakowie - wyjaśnia jego dyrektor Wojciech Krawczuk.

POSŁUCHAJ

Najlepszym miejscem na taki dokument jest to gdzie był sporządzony i którego dotyczy - mówi dr Paweł Pietrzyk Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

POSŁUCHAJ

To wyjątkowa chwila dla Zamościa - podkreśla dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. i rektor Akademii Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

Gdzie i jak będzie przechowywany i eksponowany ten dokument mówi dr Jakub Żygawski dyr. Archiwum Państwowego w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Organizatorami wydarzenia były Archiwa Państwowe oraz Akademia Zamojska. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanka 02.07.2022 13:30
Piękna uroczystość, bardzo ciekawa konferencja i miła atmosfera.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A