Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 22:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Energa sponsorem głównym 79. Tour de Pologne

Spółka przez trzy lata będzie sponsorem głównym wyścigu. Tegoroczne zmagania sportowe odbędą się pod hasłem „Wyścig dla pokoju". Zawodnicy 79. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne będą w tym roku walczyć o żółtą koszulkę lidera z logiem Energi z Grupy ORLEN.
 Energa sponsorem głównym 79. Tour de Pologne

– Jestem dumny, że Energa z Grupy ORLEN została sponsorem głównym 79. Tour de Pologne UCI World Tour – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny narodowego wyścigu. Energa to firma, która już współpracowała z Tour de Pologne, ale teraz wiąże się z wyścigiem jeszcze mocniej. Podczas 79. edycji wyścigu kolarze będą rywalizować o żółtą koszulkę Energa Grupa ORLEN dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej.

­

Energa wspiera to wspaniałe wydarzenie kolarskie od 2020 roku. Teraz spółka podpisała umowę na objęcie roli sponsora generalnego trzech kolejnych edycji wyścigu.

Energa z Grupy ORLEN już po raz trzeci będzie towarzyszyć kolarzom na trasie wyścigu Tour de Pologne. Zmagania zawodników obserwuje cały świat, dlatego w tym roku, w obliczu sytuacji międzynarodowej chcielibyśmy, aby wyścig miał jeszcze głębsze znaczenie. Sport uczy rywalizacji w duchu fair play a takie wartości są nam wszystkim dziś bardzo potrzebne – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

­

­

Rywalizacja na zasadach braterstwa i pokoju.

­

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Wyścigu dla pokoju". Twórcy imprezy sportowej, korzystając z jej ogromnej popularności, chcą zwrócić uwagę na to ważne przesłanie. Sport walczy z dyskryminacją, niweluje różnice między państwami i integruje społeczeństwa oraz uczy tolerancji.

– W tym szczególnie trudnym czasie dla całego świata, a przede wszystkim naszych sąsiadów na Ukrainie, chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców przy trasie podczas przejazdu przez około 400 miejscowości, a także ci, którzy decydują się na przekaz telewizyjny i za pomocą innych mediów – podkreśla Czesław Lang.

79. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 30.07-5.08.2022 roku. W wyścigu startują najlepsze kolarskie drużyny świata należące do UCI World Teams. Kolarze pokonają w sumie ponad 1220 km w ciągu siedmiu dni. Uroczysta inauguracja wyścigu odbędzie się 30 lipca w Kielcach, Świętokrzyskie, a po tygodniu jazdy zawodnicy przekroczą linię mety w Krakowie.

W zawodach weźmie udział ok. 150 kolarzy. Pierwszy etap zawodów zakończy się w Lublinie. Później zaplanowano etapy Chełm – Zamość, Kraśnik, Powiat Kraśnicki – Przemyśl, Lesko, Powiat Leski – Sanok, Łańcut – Rzeszów, Szaflary – Stacja Narciarska Rusiński i Valsir, Skawina – Kraków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A