Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Biłgoraj. Odpust ku czci św. Marii Magdaleny

Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny odbyły się tradycyjnie 22 lipca w biłgorajskim sanktuarium. Rozpoczęły się w przeddzień (21.07), od Mszy Świętej wieczornej sprawowanej w intencji zmarłych parafian, po której wierni przeszli w procesji na cmentarz parafialny.
Biłgoraj. Odpust ku czci św. Marii Magdaleny

Na początku sumy odpustowej wszystkich zgromadzonych w świątyni powitał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

POSŁUCHAJ

Sumę odpustową sprawował i wygłosił Słowo Boże biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej ks. bp dr Wiesław Szlachetka, który w homilii podkreślał, iż św. Maria Magdalena uczy nas patrzenia na Chrystusa w sposób pełen miłości:

POSŁUCHAJ

Bp Szlachetka wyjaśniając dodał, co daje człowiekowi wierzącemu patrzenie na świat oczami miłości:

POSŁUCHAJ

Podczas sumy odpustowej bp Wiesław Szlachetka, który pełni również funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, przedstawicielom parafii św. Jerzego w Biłgoraju przekazał różaniec, na którym kobiety od 2021 roku z diecezji zamojsko-lubaczowskiej modlą się każdego miesiąca w innej parafii. Jesteśmy wdzięczni za ten dar – mówił diecezjalny duszpasterz kobiet, ks. Karol Jędruszczak:

POSŁUCHAJ

W rozmowie bp Wiesław Szlachetka podkreślał, iż św. Maria Magdalena jest wyjątkową patronką kobiet:

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ks. dziekan Witold Batycki zachęcał również do odwiedzenia kapliczki z cudowną wodą, znajdującej się w miejscu objawienia św. Marii Magdaleny.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A