Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Zamość upamiętni bohaterów Powstania Warszawskiego

1 sierpnia Zamość uczci pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego z 1944 roku - największej militarnej operacji Armii Krajowej przeprowadzonej w ramach akcji "Burza".
Zamość upamiętni bohaterów Powstania Warszawskiego

Obchody rozpoczną się przy pomniku Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Partyzantów gdzie zostaną złożone wieńce i kwiaty. Tam również nastąpi podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu. Zaplanowano także wystąpienia historyczne przedstawicieli Związku, wręczenie odznaczeń oraz Apel Pamięci i salwę honorową.

Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się w Katedrze Zamojskiej, a manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym z udziałem 18. Pułku Przeciwlotniczego - na Rynku Wielkim od godz. 16.40. O godzinie 17:00 - w godzinie W - jak w całym kraju, w Zamościu zawyją syreny.

Zapraszamy do uczczenia bohaterów i upamiętnienia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Piter 29.07.2022 00:05
Cześć i chwała bohaterom

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A