Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

CITROËN PARTNEREM 79. EDYCJI TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne – najważniejszy wyścig kolarski w kraju i jeden z najważniejszych w Europie – odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia. Na tegoroczną edycję zawodów pojazdy dostarczy marka Citroën. Model C5 Aircross będzie głównym samochodem wyścigu.
CITROËN PARTNEREM 79. EDYCJI TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie i na świecie. Zawody te odbywają się od 1928 r., a od 1952 r. są organizowane nieprzerwanie co rok. Od kilku lat są one częścią prestiżowego cyklu UCI World Tour.

Tegoroczna, 79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 sierpnia w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie.
Po drodze zawodnicy odwiedzą m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów i Nowy Targ. Trasa podzielona jest na siedem etapów o łącznej długości ponad 1200 km, z czego najdłuższy odcinek, z Kraśnika do Przemyśla, będzie liczył aż 237 km.

Organizacja takich zawodów to wielkie wyzwanie logistyczne. Co roku wyścig jest obsługiwany przez dużą flotę  pojazdów. Po raz kolejny partnerem wyścigu została marka Citroën. Organizatorzy imprezy dostaną do dyspozycji całą gamę pojazdów Citroëna – samochody dla sędziów, dyrekcji zawodów, VIP-ów oraz obsługi wyścigu. Honorowym samochodem tegorocznej edycji wyścigu jest SUV Citroën
C5 Aircross. Łącznie Citroën dostarczy ponad 40 samochodów, w tym około 20 sztuk nowego Citroëna C5 Aircross, który właśnie debiutuje w salonach po face liftignu.

C5 Aircross, którego sprzedaż od wprowadzenia na rynek w 2018 roku przekroczyła 260 000 sztuk, wyróżniał się w bardzo konkurencyjnym segmencie kompaktowych SUV-ów dużą przestrzenią i modułowością wnętrza, a przede wszystkim niezrównanym komfortem. Wręcz „aksamitny” komfort, charakterystyczny dla modeli marki i know-how, wypływające z bogatego doświadczenia Citroëna w budowie samochodów jednobryłowych, sprawiają, że nowy model wyróżnia się wśród konkurencji. Dziś C5 Aircross nadal pozostaje rynkowym wzorcem pod względem funkcjonalności, komfortu wnętrza i bezpieczeństwa. Cechy te są jeszcze bardziej odczuwalne w wersji hybrydowej typu plug-in stanowiącej już ponad 30% miksu sprzedaży modelu w Europie.

 

Nowy C5 Aircross zwraca uwagę odmienną stylistyką i wyższym poziomem postrzeganej jakości. Jest bardziej dojrzały i z pewnością spełni oczekiwania klientów poszukujących pojazdów o silniejszym i bardziej prestiżowym charakterze.

 

Citroën

Od 1919 roku Citroën tworzy samochody, technologie i rozwiązania w zakresie mobilności, aby sprostać zmieniającym się potrzebom społeczeństwa. Marka charakteryzuje się śmiałością i innowacyjnością. Citroën stawia spokój i dobre samopoczucie w centrum doświadczeń klientów i oferuje szeroką gamę modeli, od charakterystycznego Ami, pojazdu elektrycznego zaprojektowanego dla miasta, po sedany, SUV-y i pojazdy użytkowe, z których większość jest dostępna w wersjach elektrycznych lub hybrydowych z możliwością doładowania. Citroën jest pionierem w zakresie usług i dbałości o klientów prywatnych i biznesowych. Marka jest obecna w 101 krajach i posiada sieć 6200 punktów sprzedaży i usług na całym świecie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A