Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Kielce gotowe na 79. Tour de Pologne UCI World Tour

Co to był za piątek (29.07) w Kielcach! Tłumy kibiców wzięły udział w prezentacji drużyn, które wezmą udział w 79. Tour de Pologne UCI World Tour. W sobotę peleton ruszy na trasę pierwszego etapu z metą w Lublinie.
Kielce gotowe na 79. Tour de Pologne UCI World Tour

Autor: https://cloud.langteam.com.pl

Dwadzieścia trzy ekipy, osiemnaście z cyklu World Tour i pięć z dzikimi kartami, a w składzie każdej siedmiu kolarzy – tak będzie wyglądał peleton naszego narodowego wyścigu. Są wśród nich sprinterzy, górale czy specjaliści od ucieczek i wszyscy mają marzenie, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas uroczystej prezentacji na kieleckim rynku wielu z nich odpowiadało na pytania dziennikarzy. Ci z reprezentacji Polski, którzy na co dzień nie mają okazji walczyć w wyścigach rangi World Tour, zapowiadają aktywną jazdę i walkę z całych sił, bo to dla nich doskonała okazja, aby pokazać się przed całym kolarskim światem. Są też Polacy, którzy ścigają się już w najlepszych ekipach świata. 

Każdy ma marzenia, każdy chce się pokazać, a my dajemy taką szansę – mówił Czesław Lang. W Kielcach kolarze przekonali się, że mogą liczyć na gorący doping polskich kibiców. Potwierdził to też Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Mamy pewne tradycje kolarskie, chcemy je podtrzymywać, więc cieszę się, że Tour de Pologne jest w Kielcach, a kiedy kolarze ruszą stąd na trasę pierwszego etapu, przejadą przez kilka miejscowości naszego województwa i myślę, że mieszkańcy będą serdecznie przyjmować peleton. Kolarstwo jest u nas popularne, a wyścig to także doskonała okazja do promocji naszego regionu – mówił marszałek.

Oblegany przez przedstawicieli mediów był też prezydent Kielc Bogdan Wenta. – Otwarciu wielkiej imprezy zawsze towarzyszą dodatkowe emocje, więc cieszę się, że Tour de Pologne zaczyna się właśnie u nas – opowiadał uśmiechnięty prezydent, a w przeszłości piłkarz ręczny i trener.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze