Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:23
Reklama

79. Tour de Pologne, start w Kielcach!

Uroczysty start 79. Tour de Pologne odbędzie się w sobotę (30.07) w Kielcach – stolicy województwa świętokrzyskiego, znanego ze swojej górniczej przeszłości. Etap zakończy się w centrum Lublina i ma długość 218.8 kilometrów z około 1,500 metrów przewyższenia. Koniec etapu w centrum Lublina, jednak przed tym na zawodników czeka ostatni podjazd, który wyłoni zwycięzcę pierwszego etapu.
79. Tour de Pologne, start w Kielcach!

Autor: Fot. https://www.tourdepologne.pl/

Kadzielnia Kielce

Ten piękny rezerwat przyrody położony jest około 2 km od centrum Kielc. Zajmuje on powierzchnię około 14 ha. Centralna część Kadzielni, Skałka Geologów objęta jest ochroną jako rezerwat przyrody nieożywionej. Pozostała część obszaru jest chroniona w ramach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jest to miejsce o ciekawej historii, bogatych zasobach przyrody, a także raj, w którym można spędzić miło czas relaksując się podczas spaceru wśród skał, w otoczeniu urzekającej scenerii.

Szlak Podziemny w Lublinie 

Wytyczony w 2006 r. szlak, rozpoczynający się w lochach Trybunału Koronnego w centrum Lublina, ma prawie 300 metrów długości i prowadzi przez połączone ze sobą piwnice XVI- i XVII-wiecznych kamienic. Znajdują się w nich makiety przedstawiające zmieniający się krajobraz miejski Lublina. Emocjonujący spacer po zabytkowych piwnicach staromiejskich, to podróż w czasie, pozwalającą odkryć przeszłość miasta.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A