Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Największy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne poprowadził ulicami Zamościa

W sobotę (30.07) rozpoczął się największy, słynny na skalę światową wyścig kolarski Tour de Pologne. Peleton odwiedzi m.in. województwa: świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.
Największy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne poprowadził ulicami Zamościa

Autor: Jan Cios "Życie Zamościa"

Pierwszy etap poprowadził  z Kielc do Lublina, a koszulkę dla najaktywniejszego zawodnika wręczono Polakowi - Patrykowi Stoszowi. W niedzielę (31.07) kolarze mieli do pokonania ok. 205 km z Chełma do Zamościa. Kolarze dwukrotnie przejechali zamojskimi ulicami: Lipską, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i  Żdanowską. Zakończenie wyścigu nastąpiło na ulicy Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Okrzei, gdzie wyznaczono metę. Po finiszu triumfował Belg Gerben Thijssen, który wyprzedził Niemca Pascala Ackermanna i Włocha Jonathana Milana. W tegorocznym wyścigu bierze udział w sumie jedenastu Polaków. Najlepszy z naszych reprezentantów - Stanisław Aniołkowski na drugim etapie był jedenasty.  Liderem klasyfikacji generalnej został Norweg Jonas Abahamsen, który był aktywny na obu etapach i nazbierał bonifikaty czasowe na lotnych premiach. Liderem klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy jest Patryk Stosz.  Poniedziałkowy (01.08) trzeci etap wyścigu poprowadzi– z Kraśnika do Przemyśla, czwarty z Leska do Sanoka, piąty z Łańcuta do Rzeszowa, szósty  -Szaflary - Bukovina Resort, a ostatni, siódmy ze Skawiny do Krakowa. Rywalizacja powinna rozstrzygnąć się między trzecim, a szóstym etapem, o czym poinformował dyrektor Touru - Czesław Lang.

POSŁUCHAJ

Czesław Lang podkreślił, że dla kibiców przygotowano sporo nowości.

POSŁUCHAJ

Kolarze pokonają w trakcie całego wyścigu blisko 1230 kilometrów. Wyścig Tour de Pologne potrwa do piątku-  5 sierpnia. 

 

 


 
 


 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”