Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

XXIII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS

W niedzielę (31 lipca) na stadionie miejskim oraz obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie, odbyły się 23. Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS.
XXIII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS

Ponadto były to 8 Letnie Igrzyska Seniorów oraz Igrzyskach „Aktywna Wieś. O szczegółach i konkurencjach opowiedział nam Konrad Firek, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie.

POSŁUCHAJ

Igrzyska wyłoniły także drużyny na zawody centralne – dodał Konrad Firek

POSŁUCHAJ

Wojewódzkie Igrzyska w Szczebrzeszynie to wyróżnienie na naszego regionu, podkreślał starosta Powiatu Zamojskiego, Stanisław Grześko.

POSŁUCHAJ

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Listy okolicznościowe przesłali minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Obecne były także posłanki Beata Strzałka i Monika Pawłowska.

W tych igrzyskach chodzi o rekreację, ale apetyt na zwycięstwo też jest – zaznacza jedna z uczestniczek igrzysk.

POSŁUCHAJ

Na igrzyska, już nie po raz pierwszy, przybył gościnnie Andrzej Strejlau, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.

POSŁUCHAJ

Wydarzenie zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie w partnerstwie z: Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urządem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, Starostwem Powiatowym w Zamościu, Urzędem Miejskim w Szczebrzeszynie, Powiatowym i Miejskim Zrzeszeniem LZS w Zamościu, Szkołą Podstawowa Nr 1 w Szczebrzeszynie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Szczebrzeszynie.

Na szerszą relację z igrzysk zapraszamy w ramach audycji samorządowej Powiatu Zamojskiego w najbliższą sobotę 6 sierpnia po godz. 11.00.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze