Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Wykaz miejsc, gdzie rodzice mogą zgłosić kontrolę autokaru

Od początku wakacji Główna Inspekcja Transportu Drogowego oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję ph. "Bezpieczny autokar-wakacje 2022".
Wykaz miejsc, gdzie rodzice mogą zgłosić kontrolę autokaru

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, dlatego od wczesnych godzin porannych na terenie całej Polski sprawdzane są autokary wiozące dzieci na wakacje - na wycieczki, kolonie i obozy. Akcja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego służy przede wszystkim zapewnieniu bezpiecznego dowożenia dzieci na zorganizowane wyjazdy wakacyjne. Inspektorzy w  sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz czas pracy i trzeźwość kierowców, a do kontroli pojazdów służy mobilna stacja diagnostyczna. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w czasie wakacji przygotowało  wykaz miejsc kontroli autobusów, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek. Takie informacje można znaleźć na stronie internetowej kliknij

Gdzie na terenie naszego regionu prowadzone są kontrole autokarów?
Biłgoraj ul. Sikorskiego 22 ( parking przy sklepie Lidl).
Krasnystaw ul. Lwowskiej 1 (plac przy dworcu PKP).
Tomaszów Lubelski parking na terenie Komendy Powiatowej Policji przy ul. Żeromskiego 4.
Lubartów ul. Lubelskiej 138 (parking przy stacji paliw).
Hrubieszów - miejsce wskazane przez osobę zgłaszającą.
 

W Zamościu kontrola autokarów odbywa się na parkingu przy ul. Partyzantów 92, o czym informuje podinsp. Tomasz Halinowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Kierowcy i autokary mogą zostać sprawdzeni na wniosek rodziców i opiekunów dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest jednak poinformowanie mundurowych o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.


POSŁUCHAJ

Jeśli zatrzymany do kontroli autokar okaże się niesprawny technicznie i będzie zagrażał bezpieczeństwu, zostanie wycofany z ruchu. W takiej sytuacji przewoźnik musi zapewnić inny, zastępczy bezpieczny środek transportu.

Warto podkreślić, że na stronie internetowej kliknij można samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu. Wpisując dowolny numer rejestracyjny pojazdu znajdziemy m.in  dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.
 

Wykaz dostępnych miejsc, gdzie prowadzona jest kontrola autokarów zamieszczony jest poniżej.


 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III