Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 września 2023 20:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

W Górecku Kościelnym odbyła się (07.08) jubileuszowa 25 edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej.
Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

Festiwal rozpoczął się od Eucharystii pod przewodnictwem pasterza diecezji zamojsko-lubaczowskiej bpa Mariana Rojka, sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.

O najważniejszych celach i założeniach Festiwalu informował jego organizator, ks. Jarosław Kędra, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym:

POSŁUCHAJ

Chcemy poprzez ten Festiwal podkreślić tę naszą polską pobożność maryjną – dodał ks. Kędra:

POSŁUCHAJ

Następnie rozpoczęły się przesłuchania festiwalowe, w których udział wzięło 30 podmiotów muzycznych w dwóch kategoriach wiekowych. W jury zasiedli: Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Kornelia Sar z Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur oraz ks. Sławomir Korona.

W kategorii dziecięco-młodzieżowej III miejsce przypadło Góreckim Aniołom, II miejsce zajęła Kapela Turobińska, zaś na szczycie podium stanęła Schola „Ziarenka Maryi” z Chmielka. Z kolei w kategorii dorosłych przyznano trzy wyróżnienia dla Chóru Sitanianie, Zespołu „Sami swoi” z Rudnika i Zespołu Chyżanie z Chyżej, zaś III miejsce przypadło Zespołowi Marianki z Kocudzy, II miejsce wyśpiewało Towarzystwo Śpiewacze Arion ze Świdnika, zaś I miejsce zajął Zespół Świdnik Gospel Choir, co okazało się – jak tłumaczyła jego przedstawicielka Marzanna Choduń – wielkim zaskoczeniem i radością:

POSŁUCHAJ

Kornelia Sar wyjaśniała, na co jury zwracało szczególną uwagę przy ocenie uczestników Festiwalu:

POSŁUCHAJ

Festiwal jest wspaniałą promocją dla gminy, powiatu i całej diecezji – tłumaczył ks. Sławomir Korona:

POSŁUCHAJ

Łączy nas dziś wspólna modlitwa i świadectwo wiary – podkreślała poseł Beata Strzałka:

POSŁUCHAJ

Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej gminy – podkreślał burmistrz Józefowa Roman Dziura:

POSŁUCHAJ

To wydarzenie w szczególny sposób zwraca uwagę na wartość rodziny we współczesnym świecie – zaznaczał w rozmowie członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Łagożny:

POSŁUCHAJ

Organizatorzy przygotowali wiele trakcji dla całych rodzin m.in. loterię fantową, zawody sportowe, piknik rodzinny i place zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Zespół Brathanki.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli bp Marian Rojek oraz Starostwa Powiatowe w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze