Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

W Górecku Kościelnym odbyła się (07.08) jubileuszowa 25 edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej.
Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

Festiwal rozpoczął się od Eucharystii pod przewodnictwem pasterza diecezji zamojsko-lubaczowskiej bpa Mariana Rojka, sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.

O najważniejszych celach i założeniach Festiwalu informował jego organizator, ks. Jarosław Kędra, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym:

POSŁUCHAJ

Chcemy poprzez ten Festiwal podkreślić tę naszą polską pobożność maryjną – dodał ks. Kędra:

POSŁUCHAJ

Następnie rozpoczęły się przesłuchania festiwalowe, w których udział wzięło 30 podmiotów muzycznych w dwóch kategoriach wiekowych. W jury zasiedli: Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Kornelia Sar z Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur oraz ks. Sławomir Korona.

W kategorii dziecięco-młodzieżowej III miejsce przypadło Góreckim Aniołom, II miejsce zajęła Kapela Turobińska, zaś na szczycie podium stanęła Schola „Ziarenka Maryi” z Chmielka. Z kolei w kategorii dorosłych przyznano trzy wyróżnienia dla Chóru Sitanianie, Zespołu „Sami swoi” z Rudnika i Zespołu Chyżanie z Chyżej, zaś III miejsce przypadło Zespołowi Marianki z Kocudzy, II miejsce wyśpiewało Towarzystwo Śpiewacze Arion ze Świdnika, zaś I miejsce zajął Zespół Świdnik Gospel Choir, co okazało się – jak tłumaczyła jego przedstawicielka Marzanna Choduń – wielkim zaskoczeniem i radością:

POSŁUCHAJ

Kornelia Sar wyjaśniała, na co jury zwracało szczególną uwagę przy ocenie uczestników Festiwalu:

POSŁUCHAJ

Festiwal jest wspaniałą promocją dla gminy, powiatu i całej diecezji – tłumaczył ks. Sławomir Korona:

POSŁUCHAJ

Łączy nas dziś wspólna modlitwa i świadectwo wiary – podkreślała poseł Beata Strzałka:

POSŁUCHAJ

Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej gminy – podkreślał burmistrz Józefowa Roman Dziura:

POSŁUCHAJ

To wydarzenie w szczególny sposób zwraca uwagę na wartość rodziny we współczesnym świecie – zaznaczał w rozmowie członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Łagożny:

POSŁUCHAJ

Organizatorzy przygotowali wiele trakcji dla całych rodzin m.in. loterię fantową, zawody sportowe, piknik rodzinny i place zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Zespół Brathanki.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli bp Marian Rojek oraz Starostwa Powiatowe w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A