Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 05:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Dwa wydarzenia edukacyjno-przyrodnicze przygotowane przez Roztoczański Park Narodowy

Lubelskie spotkania z przyrodą i Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego
Dwa wydarzenia edukacyjno-przyrodnicze przygotowane przez Roztoczański Park Narodowy
Autor: Łukasz Kot

W miniony weekend w Zwierzyńcu odbyły się dwa wydarzenia których organizatorem był Roztoczański Park Narodowy. Jednym z nich były Lubelskie Spotkania z Przyrodą pt. ,,Roztoczańska Przygoda z Konikiem Polskim" (06.08.2022 r.), drugim Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego ph. ,,W naturze roztoczańskich nietoperzy" (07.08.2022). W ramach obu wydarzeń miały miejsce pokazy tradycyjnego pieczenia podpłomyków, można był obejrzeć wystawy etnograficzne, biograficzne i przyrodnicze, organizowano przejażdżki w siodle i bryczką. Dla najmłodszych przygotowane były konkursy, zajęcia, animacje i prezentacje. Na miejscu obecny był Łukasz Kot.

POSŁUCHAJ

W trakcie wydarzeń prezentowano rękodzieło artystyczne. Uczestnikom przygrywał zespól folklorystyczny Zbrucz z Ukrainy. Można było też pokosztować potraw regionalnych.

POSŁUCHAJ

Swoje stoiska miały organizacje turystyczne, stowarzyszenia na rzecz ochrony przyrody jak również pracownicy Poleskiego i Magurskiego Parku Narodowego.

POSŁUCHAJ

Nie mogło się obyć bez wycieczki ornitologicznej i rajdu rowerowego. Widowiskowy był pokazy musztry i jazdy konnej oraz zawody kawalerskie w wykonaniu Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Zamość.

 

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze