Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 20:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Od dłuższego czasu trudnień w postaci korków i nowej organizacji ruchu kierowcy mogą spodziewać się na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy.
Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Te prace prowadzone są na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzeczce Łabuńka) do ul. Szczebrzeskiej (granica Miasta Zamość). Ten odcinek drogi jest jednym wielkim placem budowy.  Na odcinku remontowanej drogi wprowadzono nową organizację ruchu, która obowiązuje od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Śląską i Dzieci Zamojszczyzny. W pobliżu prowadzonych remontów należy zachować ostrożność ponieważ na całej długości drogi rozstawione są znaki drogowe, a ruch dwukierunkowy został przekierowany na jedną jezdnię. Wszystkie bieżące remonty prowadzone na obwodnicy dotyczą wykonania nowej, dwujezdniowej drogi z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie.

Uwaga. W czwartek ( 11.08) kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian, bo na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Na czym będą polegały wprowadzone zmiany?

Ruch z prawej jezdni zostanie przeniesiony na lewą. W tym miejscu ruch będzie nadal odbywał w obu kierunkach na ul. Dzieci Zamojszczyzny na odcinku od skrzyżowania z ul. Janowicką do skrzyżowania z ul. Okrzei i ul. Włościańską.

Już w czwartek połączenie dróg ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Okrzei i ul. Włościańskiej zamieni się w skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Ostatnia zmiana w organizacji ruchu dotyczy lokalizacji miejsca, w którym ruch w stronę centrum zostanie przekierowywany z jezdni lewej na prawą na ul. Szczebrzeskiej. To miejsce będzie zlokalizowane w pobliżu skrzyżowania z ul. Strefową.

Warto podkreślić, że po zakończonym remoncie, a wiec w maju przyszłego roku nastąpi wiele zmian związanych z organizacją ruchu. Na całej długości ul. Dzieci Zamojszczyzny pojawi się wiele rond, co zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich  poinformował jakie dodatkowe elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

POSŁUCHAJ

Na ul. Królowej Jadwigi wyeliminowany będzie skręt w lewo. Z kolei dodatkowy pas skrętu w lewo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Szczebrzeskiej, Szkolnej i Błonie, co zwiększy płynność ruchu. Wykonawcą Zachodniej Obwodnicy jest firma Strabag Sp. z o.o., a umowny termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na maj przyszłego roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii