Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Od dłuższego czasu trudnień w postaci korków i nowej organizacji ruchu kierowcy mogą spodziewać się na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy.
Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Te prace prowadzone są na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzeczce Łabuńka) do ul. Szczebrzeskiej (granica Miasta Zamość). Ten odcinek drogi jest jednym wielkim placem budowy.  Na odcinku remontowanej drogi wprowadzono nową organizację ruchu, która obowiązuje od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Śląską i Dzieci Zamojszczyzny. W pobliżu prowadzonych remontów należy zachować ostrożność ponieważ na całej długości drogi rozstawione są znaki drogowe, a ruch dwukierunkowy został przekierowany na jedną jezdnię. Wszystkie bieżące remonty prowadzone na obwodnicy dotyczą wykonania nowej, dwujezdniowej drogi z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie.

Uwaga. W czwartek ( 11.08) kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian, bo na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Na czym będą polegały wprowadzone zmiany?

Ruch z prawej jezdni zostanie przeniesiony na lewą. W tym miejscu ruch będzie nadal odbywał w obu kierunkach na ul. Dzieci Zamojszczyzny na odcinku od skrzyżowania z ul. Janowicką do skrzyżowania z ul. Okrzei i ul. Włościańską.

Już w czwartek połączenie dróg ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Okrzei i ul. Włościańskiej zamieni się w skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Ostatnia zmiana w organizacji ruchu dotyczy lokalizacji miejsca, w którym ruch w stronę centrum zostanie przekierowywany z jezdni lewej na prawą na ul. Szczebrzeskiej. To miejsce będzie zlokalizowane w pobliżu skrzyżowania z ul. Strefową.

Warto podkreślić, że po zakończonym remoncie, a wiec w maju przyszłego roku nastąpi wiele zmian związanych z organizacją ruchu. Na całej długości ul. Dzieci Zamojszczyzny pojawi się wiele rond, co zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich  poinformował jakie dodatkowe elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

POSŁUCHAJ

Na ul. Królowej Jadwigi wyeliminowany będzie skręt w lewo. Z kolei dodatkowy pas skrętu w lewo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Szczebrzeskiej, Szkolnej i Błonie, co zwiększy płynność ruchu. Wykonawcą Zachodniej Obwodnicy jest firma Strabag Sp. z o.o., a umowny termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na maj przyszłego roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia