Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Od dłuższego czasu trudnień w postaci korków i nowej organizacji ruchu kierowcy mogą spodziewać się na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy.
Na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian

Te prace prowadzone są na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od Al. 1 Maja (most na rzeczce Łabuńka) do ul. Szczebrzeskiej (granica Miasta Zamość). Ten odcinek drogi jest jednym wielkim placem budowy.  Na odcinku remontowanej drogi wprowadzono nową organizację ruchu, która obowiązuje od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Śląską i Dzieci Zamojszczyzny. W pobliżu prowadzonych remontów należy zachować ostrożność ponieważ na całej długości drogi rozstawione są znaki drogowe, a ruch dwukierunkowy został przekierowany na jedną jezdnię. Wszystkie bieżące remonty prowadzone na obwodnicy dotyczą wykonania nowej, dwujezdniowej drogi z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie.

Uwaga. W czwartek ( 11.08) kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian, bo na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Na czym będą polegały wprowadzone zmiany?

Ruch z prawej jezdni zostanie przeniesiony na lewą. W tym miejscu ruch będzie nadal odbywał w obu kierunkach na ul. Dzieci Zamojszczyzny na odcinku od skrzyżowania z ul. Janowicką do skrzyżowania z ul. Okrzei i ul. Włościańską.

Już w czwartek połączenie dróg ul. Dzieci Zamojszczyzny, ul. Okrzei i ul. Włościańskiej zamieni się w skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Ostatnia zmiana w organizacji ruchu dotyczy lokalizacji miejsca, w którym ruch w stronę centrum zostanie przekierowywany z jezdni lewej na prawą na ul. Szczebrzeskiej. To miejsce będzie zlokalizowane w pobliżu skrzyżowania z ul. Strefową.

Warto podkreślić, że po zakończonym remoncie, a wiec w maju przyszłego roku nastąpi wiele zmian związanych z organizacją ruchu. Na całej długości ul. Dzieci Zamojszczyzny pojawi się wiele rond, co zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich  poinformował jakie dodatkowe elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

POSŁUCHAJ

Na ul. Królowej Jadwigi wyeliminowany będzie skręt w lewo. Z kolei dodatkowy pas skrętu w lewo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Szczebrzeskiej, Szkolnej i Błonie, co zwiększy płynność ruchu. Wykonawcą Zachodniej Obwodnicy jest firma Strabag Sp. z o.o., a umowny termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na maj przyszłego roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A