Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 18:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Lubaczów. Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Polsce

Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zorganizowała (1-10.08) letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy.
Lubaczów. Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Polsce

Autor zdjęcia: Ks. Andrzej Stopyra

Przy wsparciu Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej a także Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej przygotowano 56 miejsc dla dzieci i opiekunów z miejscowości Żółkiew, Brzozdowce oraz Czerwonogród. Organizacja letnich kolonii dla dzieci z Ukrainy jest kontynuacją nieprzerwanej pomocy lubaczowskiej parafii dla ofiar wojny na Ukrainie, mówi Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Program letniego wypoczynku na Lubaczowszczyźnie był bardzo różnorodny, dodaje Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej, Bolesław Dydyk:

POSŁUCHAJ

Przygotowane atrakcje przypadły do gustu przybyłym z Ukrainy uczestnikom wypoczynku:

POSŁUCHAJ

Dla wielu dzieci przyjazd do Polski był okazją do poznania Ojczyzny swoich bliskich, podkreśla ukraiński opiekun letnich kolonii, Halina Nakonieczna:

POSŁUCHAJ

Partnerem ukraińskim współpracującym przy organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży był Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii