Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Kolejne sukcesy na ME. Męska sztafeta z reprezentantem Agosu Zamość Dominikiem Kopciem zakwalifikowała się do finału

W Monachium do niedzieli (21.08) trwają Mistrzostwa Europy. Polska ma w swoim dorobku już siedem medali (dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe).
Kolejne sukcesy na ME. Męska sztafeta z reprezentantem Agosu Zamość Dominikiem Kopciem zakwalifikowała się do finału

Autor: Fot. KS Agros Zamośc, Dominik Kopeć

W czwartek (18.08) nasi reprezentanci zdobyli kolejne medale. Mistrzem Europy został Wojciech Nowicki, który uzyskał najlepszy tegoroczny wynik na świecie, rzucając na 82 m i tym samym obronił tytuł wywalczony w Berlinie w 2019 roku. Ogromną wolę walki zaprezentowała też Adrianna Sułek. Z kolei czwarte miejsce zajął były zawodnik KS Agros Zamość Paweł Fajdek, który rzucił na 79,15 m. Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu w Monachium także w czwartek (18.08) srebrny medal zdobyła także Adrianna Sułek w siedmioboju. Polka w biegu na 800 m zdobyła brązowy medal. Dla Adrianny Sułek to drugi seniorski medal w karierze po srebrze tegorocznych halowych mistrzostw świata w pięcioboju.

Tak wyglądają czwartkowe sukcesy, a w piątek (29.08) po godz. 10.00 wielką niespodziankę sprawiła nam męska sztafeta 4x100m, która zakwalifikowała się do finału. Sztafeta w składzie: Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda oraz reprezentant zamojskiego Agrosu Dominik Kopeć zajęła w swojej serii eliminacyjnej trzecie miejsce, uzyskując czas 38,60s. To czwarty wynik tej fazy zmagań. rywalizację rozpoczął Dominik Kopeć, a na ostatniej zmianie w biało-czerwonych barwach pobiegł Mateusz Siuda. To nie jedyne sukcesy naszych reprezentantów, bo również Polki w składzie: Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda awansowały do finału, zajmując trzecie miejsce z czasem 43, 49s.To szósty rezultat tej części zmagań. Polską sztafetę kończyła najszybsza w ekipie Ewa Swoboda, która nie dała się wyprzedzić

Mistrzostwa Europy w Monachium potrwają do niedzieli (21.08) a męską sztafetę 4x100m w składzie z reprezentantem Zamościa Dominikiem Kopciem zobaczymy w finale już najbliższa niedzielę o godzinie 21:12.

Państwa serdecznie zachęcamy do kibicowania Dominikowi przed telewizorem, a całej naszej sztafecie i reprezentantom Polski życzymy ładnej pogody i dużo powodzenia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A