Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dominik Kopeć w biegu na 100 metrów najszybszy z Polaków

Jak się okazuje sportowcy nie maja czasu na odpoczynek, bo nasi reprezentanci tuż po Mistrzostwach Europy zakończonych w niedzielę (21.08) w Monachium udali się do Szczecina. Tam medaliści igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy wystąpili w V Lekkoatletycznym Memoriale Wiesława Maniaka.
Dominik Kopeć w biegu na 100 metrów najszybszy z Polaków

W tych zmaganiach wystąpił także nasz zawodnik z Agrosu Zamość Dominik Kopeć, brązowy medalista niedzielnych ME w Monachium, który przypomnijmy pobiegł w sztafecie 4x100m. W Szczecinie Dominik w biegu na 100 metrów pobiegł z czasem 10,26, co dało mu 4.miejsce i był najszybszy z Polaków. Na tym dystansie wygrał Kubańczyk Reynier Mena, który pobiegł w czasie 10,19. To nie koniec startów naszego reprezentanta, bo Dominik Kopeć wystartował też w biegu na 200 m i miał na tym dystansie 12. rezultat z czasem 20,85. Ponownie najszybszy był Reynier Mena,, który uzyskał świetny czas 19,95.


Z reprezentantów Polski najlepszy wynik uzyskał Przemysław Słowikowski z MKL-u Szczecin, którzy przypomnijmy także na ME w Monachium zdobył dla Polski brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów. W szczecinie wygrał swoją serię biegu na 200 metrów z czasem 20.27. Szybciej od Polaka pobiegł ponownie Kubańczyk Reynier Mena, który zwyciężył z czasem 19.95. To czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie i nowy rekord życiowy Przemysława Słowikowskiego.


Konkurencję memoriałową dwubój sprinterski na który składał się wynik punktowy po przeliczeniu rezultatów uzyskanych w biegach na 100 i 200 metrów według tabel światowej Lekkoatletyki wygrał Kubańczyk Reynier Mena, a wśród kobiet triumfowała Amerykanka Kiara Parker. Drugie miejsce zajęła Martyna Kotwiła a najlepszym z biało-czerwonych sprinterów okazał się Przemysław Słowikowski, który został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Więcej na temat zawodowej kariery sportowej Dominika Kopcia będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy piątek (26.08) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Andrzej Gdański, trener zawodnika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A