Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:22
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Dominik Kopeć w biegu na 100 metrów najszybszy z Polaków

Jak się okazuje sportowcy nie maja czasu na odpoczynek, bo nasi reprezentanci tuż po Mistrzostwach Europy zakończonych w niedzielę (21.08) w Monachium udali się do Szczecina. Tam medaliści igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy wystąpili w V Lekkoatletycznym Memoriale Wiesława Maniaka.
Dominik Kopeć w biegu na 100 metrów najszybszy z Polaków

W tych zmaganiach wystąpił także nasz zawodnik z Agrosu Zamość Dominik Kopeć, brązowy medalista niedzielnych ME w Monachium, który przypomnijmy pobiegł w sztafecie 4x100m. W Szczecinie Dominik w biegu na 100 metrów pobiegł z czasem 10,26, co dało mu 4.miejsce i był najszybszy z Polaków. Na tym dystansie wygrał Kubańczyk Reynier Mena, który pobiegł w czasie 10,19. To nie koniec startów naszego reprezentanta, bo Dominik Kopeć wystartował też w biegu na 200 m i miał na tym dystansie 12. rezultat z czasem 20,85. Ponownie najszybszy był Reynier Mena,, który uzyskał świetny czas 19,95.


Z reprezentantów Polski najlepszy wynik uzyskał Przemysław Słowikowski z MKL-u Szczecin, którzy przypomnijmy także na ME w Monachium zdobył dla Polski brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów. W szczecinie wygrał swoją serię biegu na 200 metrów z czasem 20.27. Szybciej od Polaka pobiegł ponownie Kubańczyk Reynier Mena, który zwyciężył z czasem 19.95. To czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie i nowy rekord życiowy Przemysława Słowikowskiego.


Konkurencję memoriałową dwubój sprinterski na który składał się wynik punktowy po przeliczeniu rezultatów uzyskanych w biegach na 100 i 200 metrów według tabel światowej Lekkoatletyki wygrał Kubańczyk Reynier Mena, a wśród kobiet triumfowała Amerykanka Kiara Parker. Drugie miejsce zajęła Martyna Kotwiła a najlepszym z biało-czerwonych sprinterów okazał się Przemysław Słowikowski, który został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Więcej na temat zawodowej kariery sportowej Dominika Kopcia będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy piątek (26.08) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Andrzej Gdański, trener zawodnika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii