Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Lubaczów. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej

Eliminacje Podkarpackie Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej odbędą (01.09) się w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.
Lubaczów. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej

Festiwal został powołany do życia w 2021 roku decyzją Wojciecha Bardowskiego i Zofii Paczóskiej jako przekształcenie i rozszerzenie zasięgu Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej. Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej był realizowany w latach 2017-2020. Jest to konkurs wokalny przeznaczony dla wokalistów, solistów powyżej 16 roku życia zarówno amatorów jak profesjonalistów z kraju i z zagranicy.

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu są: Fundacja Kultura z Pasją Wojciech Bardowski, Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Bożena Żelazowska Poseł na Sejm RP.

Eliminacje rejonowe odbywają się w wielu miejscowościach w całej Polsce, ale również na Ukrainie i Litwie. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Finał Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej zaplanowano w dniach 16-17 września w Pruszkowie. Dla laureatów przewidziano wysokie nagrody finansowe: Grand Prix 10 000 zł, II miejsce 5 000 zł, III miejsce 3 000 zł, oraz 3 wyróżnienia.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu znajdują się na stronie www.mfpl.eu. Katolickie Radio Zamość sprawuje Patronat Medialny nad tym wydarzeniem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze