Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:54
Reklama

Lubaczów. Reprezentują Podkarpacie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Legionowej

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyły się (01.09) Eliminacje Podkarpackie II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.
Lubaczów. Reprezentują Podkarpacie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Legionowej

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Jest to konkurs wokalny przeznaczony dla solistów powyżej 16 roku życia zarówno amatorów jak i profesjonalistów z kraju i z zagranicy. Uczestnicy Festiwalu swoim śpiewem kultywują tradycję pieśni Legionów Polskich. Festiwal Pieśni Legionowej na przestrzeni lat rozwinął swoją formułę, mówi pomysłodawca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, Wojciech Bardowski:

POSŁUCHAJ

Eliminacje w Lubaczowie wyłoniły podkarpackich reprezentantów na wielki finał do Pruszkowa, dodaje Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, Maggie Tumkiewicz-Zakrzewska:

POSŁUCHAJ

Wybór zaprezentowanych utworów nie był przypadkowy, podkreśla laureat I miejsca Eliminacji Podkarpackich, Dawid Wojnarowicz:

POSŁUCHAJ

Organizatorami Eliminacji Podkarpackich byli: Burmistrz Miasta Lubaczowa, Krzysztof Szpyt, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Andrzej Kindrat i Impresariat Artystyczny Wojciecha Bardowskiego. Zwycięzcy Eliminacji otrzymali upominki i nagrody finansowe. Finał Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej zaplanowano w dniach 16-17 września w Pruszkowie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A