Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Gminno – Dekanalne Święto Plonów w Załużu

Wójt Gminy Lubaczów oraz Współorganizatorzy Gminno–Dekanalnego Święta Plonów serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Lubaczów na doroczne Dożynki, które odbędą się w tym roku 4 września w Załużu.
Gminno – Dekanalne Święto Plonów w Załużu

Święto plonów to czas podziękowań za dary ziemi, za plony, które zagoszczą na naszych stołach. Dlatego wraz z Rolnikami będą świętować wszyscy Mieszkańcy Gminy, a także organizacje działające na terenie Gminy Lubaczów, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora i Rady Sołeckie.

Odbędzie się także wtedy wiele konkursów w tym konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkurs na „Najsmaczniejszy Chleb Domowego Wypieku”.

Będzie to także wyjątkowy moment dla Koła Gospodyń Wiejskich w Załużu, które tego dnia będzie obchodzić 60-lecie swojego istnienia.

Gminne Dożynki to szczególny czas aby podziękować tym, którzy na co dzień troszczą się o codzienny chleb, aby tutejszym mieszkańcom nigdy go nie zabrakło, mówi Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

POSŁUCHAJ

Gminno – Dekanalne Święto Plonów rozpocznie się uroczystą Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Opieki w Załużu o godz. 13.00, a następnie wszyscy uczestnicy Dożynek przejadą w Dożynkowym Korowodzie na Stadion Sportowy w Załużu, gdzie będzie dalsza część uroczystości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze