Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Symultana szachowa na Placu 3 Batalionu Zmechanizowanego

Z okazji uczczenia 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Placu 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu zorganizowana została „Symultana szachowa”.
Symultana szachowa na Placu 3 Batalionu Zmechanizowanego

Na zaproszenie Zamojskiego Klubu Szachowego gościem tego historycznego wydarzenia był reprezentant Wojska Polskiego pchor. Michał Choina z Warszawy, wicemistrz drużynowych Mistrzostw NATO.

POSŁUCHAJ

Pchor. Michał Choina dzień wcześniej, bo (31.08) zagościł w muzeum „Szachy świata” z siedzibą w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” przy ul. Odrodzenia 9 w Zamościu. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego podkreślił, ze podczas tego spotkania dzieci mogły osobiście porozmawiać na temat szachów z samym Wicemistrzem.
POSŁUCHAJ

Podczas otwarcia „Symultany szachowej” zaproszonemu gościowi wręczono imienne podziękowanie.
POSŁUCHAJ

Turniej ze względu na rangę cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
POSŁUCHAJ

O sukcesie wicemistrzostwa powiedział zaproszony do Zamościa szachista.

POSŁUCHAJ

Pchor. Michał Choina dodał, że pasja do gry w szachy rozpoczęła się jeszcze w wieku dzieciństwa.
POSŁUCHAJ

Pchor. Michał Choina zdradził, że szachy uczą cierpliwości i analizy przeróżnych wariantów co przydatne jest w codziennym życiu. Dodatkowo dzieci i młodzież uczące się gry w szachy lepiej przyswajają wiedzę.
POSŁUCHAJ

Pchor. Michał Choina przyznał, że nasze miasto jest malownicze.
POSŁUCHAJ

W nowym roku szkolnym 2022/2023 w Zamościu zorganizowanych zostanie dużo turniejów szachowych, o których będziemy Państwa informować na bieżąco.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa