Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

„Wielka Wyprawa" zakończona sukcesem w Zamościu

W dn. 28.08 – 2.09 z Częstochowy do Zamościa poprowadziło charytatywne wydarzenie rowerowe pn.„Wielka Wyprawa".
„Wielka Wyprawa" zakończona sukcesem w Zamościu

To wydarzenie zorganizowali trzej studenci: Łukasz Paruzel, Jakub Wójcik i Szymon Ziółek, którzy wspólnie z innymi rowerzystami w ciągu sześciu dni pokonali ponad 600 kilometrów. Celem całej inicjatywy było zebranie funduszy dla dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka, położonego w Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Dziennie rajdowicze pokonali dziesiątki kilometrów, które dało się odczuć w nogach, a trasę utrudniły warunki pogodowe i niebezpieczeństwa czyhające na drodze. Jednak dzięki dobrej organizacji i odpowiedniemu wyposażeniu rowerzystom udało się z sukcesem dotrzeć do miejsca docelowego, jakim był Zamość. Na metę Rynku Wielkiego cykliści dojechali w piątek (02.09) przed godz. 19.00. Przybyłych rowerzystów powitali prezydenci Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Anna Maria Antos oraz dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Barbara Godziszewska. Jeden z organizatorów wyprawy Szymon Ziółek zdradził, że po drodze udało się zobaczyć piękne miejscowości i przyrodę.

POSŁUCHAJ

Łukasz Paruzel podkreślił, że cykliści zmierzyli się z problemami technicznymi, które związane były ze sprzętem.
POSŁUCHAJ

Szymon Ziółek i Jakub Wójcik dodali, że każdy rowerzysta wyposażony był w niezbędny sprzęt, dzięki czemu udało się dojechać do celu zgodnie z zaplanowanym programem.
POSŁUCHAJ

Jakub Wójcik zdradził ile kilometrów wyniosła cała trasa.
POSŁUCHAJ

Dochód finansowy pozyskany podczas wyprawy pozwoli stworzyć dla dzieci z Domu Dziecka miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Łukasz Paruzel powiedział ile środków finansowych na ten cel udało się nazbierać.
POSŁUCHAJ

Jakub Wójcik dodał, że „Wielka wyprawa” wzbudzała duże zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów w miejscowościach, w których zawitali rowerzyści.
POSŁUCHAJ

Czy w planach cyklistów pojawiła się myśl, by kolejną trzecią „Wielką wyprawę” zorganizować za rok?
POSŁUCHAJ

Sześciodniowa trasa była bardzo ciekawa, bogata w wiele emocji i wrażeń, a uczestnikami tego wydarzenia byli mężczyźni i kobiety. Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Więcej na temat "Wielkiej wyprawy" będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy wtorek (06.09) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gośćmi rozmowy będą organizatorzy wydarzenia: Łukasz Paruzel, Jakub Wójcik i Szymon Ziółek.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A